Zagłębie Sosnowiec - FK Kolubara 2:2. Kacper Łopata autorem obu bramek dla sosnowiczan

Kacper Łopata jest wypożyczony do końca sezonu z opcją pierwokupu.
Kacper Łopata jest wypożyczony do końca sezonu z opcją pierwokupu. Zagłębie Sosnowiec
Przebywające na zgrupowaniu w Chorwacji Zagłębie Sosnowiec zremisowało w sparingu z serbską drugoligową drużyną FK Kolubara Lazarevac 2:2 (1:1). Obie bramki dla Zagłębia zdobył Kacper Łopata. Mecz rozegrano w ramach turnieju Medulin Cup 2020.

Zagłębie Sosnowiec objęło prowadzenie w 12. minucie. Piłkę z rzutu rożnego posłał Filip Karbowy, a Kacper Łopata głową skierował do bramki.

W 35. minucie po rzucie karnym dla Serbów było 1:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W 53. minucie Zagłębie ponownie straciło bramkę po karnym.

W 88. minucie sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców znów wpisał się Łopata, wypożyczony do Zagłębia z angielskiego Brighton & Hove Albion FC. Tym razem 18-letni stoper dobił strzał z rzutu wolnego Rafała Grzelaka.

- Wiem dobrze o tym, że Zagłębie to klub z wielką historią i dużym potencjałem sportowym. Przyszedłem do Sosnowca, by walczyć o ekstraklasę. Ostatnio byłem wypożyczony do seniorskiego klubu Whitehawk FC, gdzie grałem, ale trenowałem w Brighton z zespołem U-23, albo też pierwszą drużyną. Przez 6 miesięcy dużo się nauczyłem od starszych ode mnie graczy Whitehawk - mówił Łopata 31 stycznia po podpisaniu kontraktu.

Sosnowiczanie we wcześniejszym meczu Medulin Cap zremisowali 1:1 z FK Krupa. Mecz został jednak przerwany w 75. minucie, kiedy bośniaccy rywale Zagłębia zeszli z boiska w geście protestu przeciw decyzji sędziego o powtórzeniu zmarnowanego rzutu karnego wykonywanego przez Fabiana Piaseckiego. Organizatorzy turnieju w czwartek przyznali Zagłębiu walkower 3:0.

Medulin Cup: Zagłębie Sosnowiec - FK Kolubara Lazarevac 2:2 (1:1)

Bramki dla Zagłębia: Kacper Łopata (12, 88)

Zagłębie: Stępniowski (46. Chorążka) - Grzelak, Radkowski, Łopata, Beneta - Małecki, Babiarz, Hołota, Nawotka - Piasecki.