Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:6. Smutek fanów gospodarzy [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec jako pierwsi strzelili gola w meczu z GKS Katowice. Goście odpowiedzieli sześcioma trafieniami i awansowali w tabeli na czwarte miejsce. Kibice gospodarzy przeżyli więc duże rozczarowanie.

Hokeiści GKS Katowice walczą o jak najwyższe miejsce przed rundą play off. Po zwycięstwie w Sosnowcu nad Zagłębiem awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

GKS w tym sezonie jeszcze na Stadionie Zimowym nie wygrał. Teraz do składu katowiczan wrócił Grzegorz Pasiut, ale nadal nie było chorych Juuso Salmiego i Oskara Jaśkiewicza (choroba) oraz kontuzjowanego Oskara Krawczyka. Sosnowiczanie chcieli te osłabienia wykorzystać i szybko objęli prowadzenie.

Nie przegap

Radość kibiców Zagłębia była uzasadniona, ale trwała krótko. GKS przejął inicjatywę, ale do końca inauguracyjnej tercji na tablicy wyników pozostał remis.

W kolejnych odsłonach goście dominowali jednak na lodzie imponując skutecznością. Fani gospodarzy już po drugiej tercji byli pogodzeni z porażką, ale do końca dopingowali swój zespół.

Zobaczcie zdjęcia z meczu oraz z trybun z Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
1:0
Michał Bernacki (4), 1:1 Patryk Krężołek(10), 1:2 Grzegorz Pasiut (27), 1:3 Jaakko Turtiainen (28), 1:4 Tuukka Rajamaeki (36), 1:5 Tuukka Rajamaeki (42), 1:6 Patryk Wajda (60)