Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 5:8 ZDJĘCIA. Kanonada na Stadionie Zimowym

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wysoko przegrali u siebie z GKS Tychy  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wysoko przegrali u siebie z GKS Tychy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Hokeiści GKS Tychy pokonali Zagłębie Sosnowiec 8:5 i zapewnili sobie przystąpienie do rywalizacji o Puchar Polski z pierwszej pozycji. Na Stadionie Zimowym pierwsi gola strzelili sosnowiczanie, ale później wyższość obrońców tytułu mistrzowskiego nie podlegała już dyskusji. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 5:8. Kanonada mistrza Polski na Stadionie Zimowym

W derbowym starciu w Sosnowcu nietrudno było wskazać faworyta. Tyszanie to obrońca tytułu i lider tabeli, a Zagłębie przegrało dziewięć ostatnich spotkań ulegając w piątek nawet Stoczniowcowi, który dzięki temu zdobył pierwsze punkty w tym sezonie Polskiej Hokej Ligi. Początek spotkania był jednak zaskakujący, bo to gospodarze objęli prowadzenie po strzale Rusłana Baszyrowa.

Jak się okazało dla sosnowiczan były to jednak tylko miłe złego początki. Podopieczni Grzegorza Klicha utrzymali prowadzenie przez ponad 9 minut, ale GKS w końcu znalazł sposób na pokonanie Cody Portera. W I tercji drogę do jego bramki znaleźli Kacper Gruźla i Alex Szczechura, za to w II tercji Kanadykczyk skapitulował aż trzykrotnie i w 32 minucie między słupkami zastąpił go Michał Czernik. Ten również nie zachował zbyt długo czystego konta i w odstępie 10 sekund dwa razy musiał wyciągać krążek z siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GKS TYCHY

II tercję tyszanie wygrali 5:0 i zadowoleni z wysokiego prowadzenia w ostatniej odsłonie oszczędzali siły. Zagłębie za sprawą Andrija Dubinina i Jewiegnija Nikiforowa zdołało zmniejszyć rozmiary porażki, ale czwarta z rzędu wygrana GKS nie była zagrożona. Dzięki zwycięstwie w Sosnowcu mistrzowie kraju zapewnili sobie przystąpienie do rywalizacji o Puchar Polski z pierwszego miejsca. Oznacza to, że zarówno w półfinale jak i ewentualnie w finale zawodnicy trenera Krzysztofa Majkowskiego będą grali w PP na własnym lodowisku.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 5:8 (1:2, 0:5, 4:1)
1:0 Rusłan Baszyrow (4), 1:1 Kacper Gruźla (13), 1:2 Alex Szczechura (20), 1:3 Bartłomiej Jeziorski (22), 1:4 Bartłomiej Pociecha (26), 1:5 Jean Dupuy (30), 1:6 Kacper Gruźla (38), 1:7 Filip Komorski (38), 2:7 Andriej Dubinin (44), 3:7 Jewgienij Nikiforow (49), 3:8 Radosław Galant (52), 4:8 Andriej Dubinin (55), 5:8 Jewgienij Nikiforow (60)

Kary Zagłębie - 16 minut, Tychy - 16 minut.