Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ZDJĘCIA, WYNIK Sosnowiczanie nie wykorzystali karnego, ale zdobyli trzy punkty

10.08.2022.Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
10.08.2022.Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W środę 10.08.2022 r. w meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS-em Tychy 1:0 (1:0). W 64. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Szymona Sobczaka obronił Adrian Kostrzewski. Zobacz ZDJĘCIA.

W poniedziałek skończyła się 4. kolejka I ligi, a już od wtorku rozgrywana jest 5. seria spotkań. Na Stadionie Ludowym spotkały się drużyny, które w weekend przegrały swoje mecze. Zagłębie w Świętej Wojnie z GKS-em w Katowicach uległo 1:3, a GKS Tychy dostał lanie u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:4. Szybko nadarzyła się okazja, aby odkuć się za tamte porażki. Sosnowiczanie wrócili na Stadion Ludowy po trzech wyjazdach.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy, 10.08.2022 r.

Zagłębie prowadziło po wzorowej kontrze

Na początku oba zespoły wysłały sygnały ostrzegawcze. Michał Masłowski uderzył z wolnego przy słupku. W odpowiedzi z pola karnego strzelał Daniel Rumin strzelił nad poprzeczką.

Pierwszy celny strzał w meczu dał prowadzenie Zagłębiu, które przeprowadziło kontrę po rzucie rożnym gości - Szymon Sobczak przejął wybitą piłkę, podał do Szymona Pawłowskiego, który dośrodkował z lewego skrzydła, a Maksymilian Banaszewski spokojnie przyjął futbolówkę i skierował do siatki z sześciu metrów.

10.08.2022. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ZDJĘCIA KIBICÓW Prawie 3 tysi...

W 27. minucie po zderzeniu się Dominika Jończego z Krzysztofem Wołkowiczem na głowach obu piłkarzy pojawiła się krew. Bardziej ucierpiał zawodnik Zagłębia, który nie mógł kontynuować gry.

GKS Tychy mógł wyrównać w 34. minucie, jednak Natan Dzięgielewski w dobrej sytuacji strzelił nad bramką. Trzy minuty później kibice oklaskiwali „bombę” Pawłowskiego, która przeleciała blisko słupka.

Zmarnowany rzut karny Sobczaka i nerwy gospodarzy

W przerwie trener tyszan Dominik Nowak dokonał podwójnej zmiany. Wkrótce po wznowieniu gry znów doszło do zderzenia głowami - tym razem Nemanji Nedicia z Maksymilianem Rozwandowiczem. Zawodnik Zagłębia nie był w stanie dalej grać i opuścił boisko na noszach. Nedić, po udzieleniu mu medycznej pomocy, dostał żółtą kartkę.

W 56. minucie tyszanie oddali pierwszy celny strzał. Mocno po ziemi uderzył Wiktor Żytek, a Michał Gliwa sparował piłkę.

Zagłębie powinno prowadzić 2:0, jednak Sobczak w 64. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz GKS-u Adrian Kostrzewski obronił strzał „Sopla”.

Tyszanie dostali drugie życie i zaczęli szukać swojej szansy. Gliwa miał pełne ręce roboty, a w 84. minucie uratowała go poprzeczka po woleju Macieja Mańki. Dobitka Patryka Mikity jakimś cudem nie znalazła drogi do bramki.

Sędzia doliczył aż 8 minut. Sosnowiczanie przeżywali oblężenie swojej bramki. Na rzut rożny w pole karne pobiegł nawet bramkarz GKS-u. Zagłębie dowiozło trzy punkty!

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Maksymilian Banaszewski (19)

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy (29. Ołeksij Bykow), Vedran Dalić, Dawid Gojny - Patryk Bryła, Maksymilian Rozwandowicz (53. Sebastian Bonecki), Michał Masłowski, Szymon Pawłowski (76. Wojciech Szumilas), Maksymilian Banaszewski (76. Tymoteusz Klupś) - Szymon Sobczak (76. Marek Fabry).

GKS Tychy: Adrian Kostrzewski - Kamil Kargulewicz (46. Dominik Połap), Petr Buchta (67. Marcin Kozina), Nemanja Nedić, Maciej Mańka, Krzysztof Wołkowicz - Antonio DomInguez, Wiktor Żytek (74. Patryk Mikita), Mateusz Czyżycki (46. Mateusz Radecki) - Natan Dzięgielewski (65. Krzysztof Machowski), Daniel Rumin.

Żółte kartki: Masłowski - Buchta, Nedić, Wołkowicz

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 2.814