Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ZDJĘCIA, WYNIK Sparing na Stadionie Ludowym zamiast ligi

26.03.2022. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
26.03.2022. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 26.03.2022 r. w sparingu dwóch drużyn Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zagrało na głównej płycie Stadionu Ludowego z GKS-em Tychy. Mecz opóźnił się o 45 minut, z powodu braku sędziów. Zobacz ZDJĘCIA.

Ze względu na powołania do reprezentacji narodowych w ten weekend odbył się tylko jeden mecz 25. kolejki Fortuna 1. Ligi, w którym ŁKS Łódź przegrał z Miedzią Legnica 0:1. Zagłębie i GKS Tychy mają przełożone spotkania, więc postanowiły rozegrać sparing.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy, 26.03.2022 r.

11 marca GKS Tychy wygrał z Zagłębiem w 23. kolejce 2:1, zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry. W sobotę górą byli sosnowiczanie, wygrywając 1:0 po bramce niezawodnego Szymona Sobczaka. Szymon Pawłowski uderzył zza pola karnego, Konrad Jałocha sparował piłkę na poprzeczkę, a Sobczak głową skierował ją do siatki. W końcówce musiał zejść z boiska obrońca gospodarzy Lukas Duriska.

W Zagłębiu wystąpił 22-letni ukraiński pomocnik Mykyta Peterman z FK Mariupol.

W najbliższym meczu ligowym Zagłębie zagra u siebie 2 kwietnia z GKS-em Jastrzębie, który zremisował w piątek w sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. GKS Tychy 3 kwietnia ma mecz w Łodzi z Widzewem.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Szymon Sobczak (45)

Zagłębie: (I połowa) Kamil Bielikow - Dominik Jończy, Lukas Duriska, Mateusz Bodzioch - Dawid Ryndak, Nikolas Korzeniecki, Mykyta Peterman, Dawid Gojny - Patryk Bryła, Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski.
(II połowa) Michał Gliwa - Lukas Duriska (87. Nikolas Korzeniecki), Vedran Dalić, Wojciech Kamiński - Filip Borowski, Joao Oliveira, Michał Masłowski, Dawid Gojny - Wojciech Szumilas, Vamara Sanogo, Maksymilian Banaszewski.

GKS Tychy: (I połowa) Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel, Mateusz Czyżycki, Wiktor Żytek, Marcin Kozina - Daniel Rumin, Tomas Malec. (II połowa) Konrad Jałocha (71. Kacper Dana) - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura (67. Wiktor Żytek), Krzysztof Machowski - Oskar Paprzycki, Jakub Piątek, Kamil Kargulewicz, Krystian Wachowiak, Łukasz Grzeszczyk - Gracjan Jaroch.