Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:4. Jastrzębianie wygrali po karnych ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Na mecz Zagłębia z JKH GKS Jastrzębie przyszli już tylko najwierniejsi kibice sosnowiczan  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na mecz Zagłębia z JKH GKS Jastrzębie przyszli już tylko najwierniejsi kibice sosnowiczan Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W zaległym meczu 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłebie Sosnowiec przegrało 11 grudnia z JKH GKS Jastrzębie 3:4 po karnych. Jastrzębianie wygrali piąte spotkanie PHL z rzędu i gonią czołówkę tabeli. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:4. Jastrzębianie wygrali po karnych

Hokeiści Zagłębia przegrali pięć ostatnich spotkań Polskiej Hokej Ligi, w tym niektóre w dość wysokich rozmiarach, więc nic dziwnego, że na niedzielnym meczu z JKH GKS Jastrzębie trybuny Stadionu Zimowego świeciły pustkami. Rywalizację z brązowym medalistą poprzedniego sezonu oglądało na żywo tylko 200 kibiców.

Ci, którzy pojawili się na lodowisku na Zamkowej obejrzeli jednak wyrównany pojedynek, w którym podopieczni trenera Grzegorza Klicha walczyli z faworytem z Jastrzębia jak równy z równym. Miejscowi fani wywiesili duży transparent mający motywować graczy Zagłębia do walki.

Sosnowiczanie pierwsi zdobyli bramkę po pięknym strzale w okienko Dominika Nahunki. Goście wyrównali po szybkiej kontrze wyprowadzonej w okresie gry w osłabieniu. Strzał Dominika Pasia odbił Patrik Spesny, lecz wobec dobitki kapitana JKH Macieja Urbanowicza czeski golkiper był już bezradny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - JKH GKS JASTRZĘBIE

Na 2 sekundy przed końcem I tercji Zagłębie znów wyszło na prowadzenie po golu Mołdawianina Aleksandra Pawlenki. W II tercji nie padła żadna bramka, ale zaraz po rozpoczęciu trzeciej odsłony uderzeniem z zerowego konta pod poprzeczkę do remisu doprowadził Czech Josef Mikyska.

Ambitnie grający gospodarze chcieli przerwać serię porażek i po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Po akcji doświadczonego Tomasza Kozłowskiego do siatki trafił Kamil Sikora. Goście walczyli jednak do końca i na 63 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry do dogrywki doprowadził Łotysz Raivo Freidenfelds.

W dogrywce nie padła żadna bramka, choć znakomitą okazję miał Urbanowicz. Zwycięzcę meczu wyłoniły dopiero karne, które lepiej wykonywali jastrzębianie wygrywając 1:0 dzięki trafieniu Fina Tuukki Rajamakiego. Dla sosnowiczan była to szósta z rzędu ligowa porażka.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:4 po karnych (2:1, 0:0, 1:2, dogrywka 0:0) karne 0:1
1:0 Dominik Nahunko (5), 1:1 Maciej Urbanowicz (15), 2:1 Aleksandr Pawlenko (20), 2:2 Josef Mikyska (42), 3:2 Kamil Sikora (46), 3:3 Raivo Freidenfelds (59).

Kary Zagłębie - 18 minut, Jastrzębie - 12 minut.