Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk 0:1 TRANSMISJA NA ŻYWO...

Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk 0:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Czy VAR zaszkodzi piłkarzom Zagłębia?

1 1 połowa

• Koniec meczu. Lechia Gdańsk wywozi z Sosnowca komplet punktów po zwycięskiej bramce Daniela Łukasika z 8. minuty.

• Aż trzykrotnie było blisko dwubramkowego prowadzenia Lechii, a teraz bardzo bliski wyrównania był Żarko Udovicić! Po centrze na dalszy słupek trafia "tylko" w boczną siatkę!

• Żółta kartka dla Joao Nunesa za faul taktyczny.

• Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa druga polowa. Tyle dolicza Paweł Raczkowski.

• Jak mógł to zmarnować Artur Sobiech! Dostał kapitalne podanie na wolne pole, ale nie udaje mu się wykorzystać sam na sam z Lukasem Hrosso!

• Olaf Nowak wchodzi za Mateusza Cichockiego. Valdas Ivanauskas wzmacnia atak.

• "Dzieje się"

• I drugi nieuznany gol dla gości! Na spalonym był Błażej Augustyn!

• Podrażnieni goście rzucili się do ataku. Po centrze z prawej strony Michał Mak główkuje w stronę prawego dolnego rogu, ale Lukas Hrosso podbija piłkę na rzut rożny!

• Artur Sobiech kieruje piłkę do siatki beniaminka! Radość gola została przerwana przez sędziego, który gola nie uznaje!

• #SosnowiecPorywa... 2 646 widzów.

• Szymon Pawłowski pada w polu karnym Lechii po starciu z Konradem Filą. Kibice gospodarzy domagają się rzutu karnego, ale gwizdek Pawła Raczkowskiego milczy.

• Piotr Stokowiec zamierza bronić wyniku. Na murawę wpuszcza Joao Nunesa, zdejmując Konrada Michalaka.

• "Obij poprzeczkę" challenge

• No teraz to nie popisał się Mateusz Możdżeń... Pognał środkiem boiska zupełnie nieatakowany przez rywali, ale podaje "na zapalenie płuc" do Giorgiego Gabedawy, choć ten spodziewał się zagrania do noogi...

• A w Lechii za Lukasa Haraslina pojawia się Michał Mak.

• Ależ petarda Mateusza Możdżenia! O mały włos... nie złamałaby poprzeczki! Jak niewiele brakowało do bramki kolejki, o ile nie rundy!

• Giorgi Gabedawa zmienia Sebastiana Milewskiego.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Milewski. Został zablokowany przez dwóch piłkarzy Lechii.

• Żarko Udovicić chciał prostopadłym podaniem uruchomić Szymona Pawłowskiego. Zagrał po cięciwie, a nie po łuku, przez co kontra spaliła na panewce.

• Tomasz Nawotka zmienia Giorgiego Iwaniszwiliego.

• Flavio Paixao był bliski wpisania się na listę strzelców! Jego strzał głową z bliskiej odległości broni Lukas Hrosso!

• coraz bliżej do przełamania ;)

• 11/1 Strzały/strzały celne 13/5

• Artur Sobiech zmienia Jakuba Araka.

• Mateusz Możdżeń wypuszcza w bój Żarko Udovicicia. Ten wrzuca w pole karne do wbiegającego Szymona Pawłowskiego, lecz ten uderza z woleja nad bramką!

• Teraz Żarko Udovicić zagrywa na 16. metr do Giorgi Iwaniszwiliego. Poradzili sobie z nim gdańszczanie.

• Ciekawie zapowiadała się akcja ofensywna Patrika Mraza. Jego dośrodkowanie w pole karne było jednak dalekie od ideału.

• Ależ szczęście mieli teraz gospodarze! Po rzucie rożnym Jakub Arak obija poprzeczkę!

• Giorgi Iwaniszwili urwał się prawą stroną. Centruje w pole karne, gdzie Dusan Kuciak odbija piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Sosnowca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie - Lechia Gdańsk. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Daniela Łukasika z rzutu wolnego już w 8. minucie.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk prowadzi w Sosnowcu z Zagłębiem po bramce Daniela Łukasika z rzutu wolnego.

• +2' Świetne prostopadłe podanie do Konrada Michalaka. Piłkę przechwycił zbiegający do środka Patrik Mraz. Gdyby nie on, to skrzydłowy Lechii zapewne znalazłby się w sytuacji sam na sam z Lukasem Hrosso.

• Lukas Gressak fauluje rozpędzonego Konrada Michalaka. Żółta kartka na koncie Słowaka.

• Wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna. Ale ie jest do przesądzone.

• Dusan Kuciak nie podnosi się z murawy. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego..

Uraz bramkarza Lechii wynika ze starcia z Mateuszem Możdżeniem.

• Piotr Polczak nie może się wstrzelić Na początku meczu trafił w poprzeczkę, a teraz słupek ratuje gdańszczan przed utratą gola!

• Opłacił się gospodarzom pressing przed polem karnym Lechii. Pogubił się Błażej Augustyn, a Szymon Pawłowski - w pojedynku jeden na jeden z Tomaszem Makowskim- wywalczył rzut rożny.

• Lukas Haraslin "ścina" akcję z lewej strony w pole karne. Ciut za mocno wypuścił sobie piłkę, ale zdołał naprawić swój błąd. Piłkę dostaje Daniel Łukasik, ale po jego strzale "kontry nie będzie". 37

• Mateusz Możdżeń na spalonym.

• W starciu z rywalem Kamil Michalak pada na murawę. Sędzia Paweł Raczkowski nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego.

• 7/1 Strzały/strzały celne 5/2

• Kontra Lechii nie przynosi powodzeni.a Jakubowi Arakowi nie udało się "zamknąć" akcji.

• Udany powrót Jarosława Kubickiego do defensywy. Przerwał ciekawie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Źle rozegrany rzut wolny zapoczątkował groźną kontrą! W jej końcowej fazie piłkę w "szesnastce" dostaje Daniel Łukasik. Pierwszy strzał - lewą nogą - został zablokowany, a dobitkę prawą broni Lukas Hrosso!

• Atak sosnowiczan lewą stroną daje rzut wolny.

• Słabe dośrodkowanie Lukasa Haraslina z rzutu rożnego. Z kontrą chciał ruszyć lewym skrzydłem Szymon Pawłowski, ale został w porę zastopowany. Co ważne, zgodnie z przepisami.

• Coraz śmielej atakują gospodarze! Ptatrik Mraz podaje w pole karne, skąd z kilku metrów nie trafia w piłkę Giorgi Iwaniszwili!

• I teraz Patrik Mraz minimalnie chybił! Jęk zawodu na trybunach!

• Po chwili Dusan Kuciak broni strzał Piotra Polczaka!

• I jeszcze jedna akcja, po której Zagłębie ma rzut rożny. bez zagrożenia.

• Beniaminek próbuje szybko wyrównać. Piłkę przejmuje jednak Dusan Kuciak.

• Bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego. W samo okienko Lukasa Hrosso, któremu brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę!

• LECHIA NA PROWADZENIU! DANIEL ŁUKASIK!!!

• Flavio Paixao skoszony przez Sebastiana Milewskiego boisko pola karnego beniaminka. Może być groźnie.

• Za mocne podanie do Konrada Michalaka, tak teraz do Lukasa Haraslina. W pierwszych minutach meczu brakuje gościom dokładności.

• Słabo rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Lechii. Faulem przerwał ją Piotr Polczak, który zostaje upomniany żółtą kartką. Nie zagra zatem w następnej kolejce.

• Teraz atak Zagłębie przynosi rzut rożny. Szymon Pawłowski ustawia piłkę w lewym narożniku...

• Optymistyczne podanie na prawą stronę do Konrada Michalaka. Dysponuje on dużą szybkością, ale tym razem nie udało mu się.

• Pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Piłkarze wyszli już z tunelu, za chwilę zaczynamy.

• Rezerwowi:

Lechia: Alomerovic – Nunes, Vitoria, Michał Mak, Żukowski, Sopoćko, Sobiech.

Zagłębie: Kudła, Ryndak, Nowak, Toth, Heinloth, Nawotka

• Zagłębie w rundzie wiosennej nie przywozi punktów z wyjazdów, ale w obu meczach na Stadionie Ludowym pokonało rywali – Arkę Gdynia 3:2 i Koronę Kielce 4:1. Jak będzie dzisiaj?

• - Spójrzmy jakie są fakty. Jesteśmy w półfinale Pucharu Polski, jesteśmy liderem Ekstraklasy. Myślę, że jest 15 zespołów w lidze, które chciałoby się znaleźć w takim trudnym momencie – stwierdził trener Lechii Piotr Stokowiec.

• Lechia w poprzedniej kolejce tylko zremisowała u siebie z broniącą się przed spadkiem Wisłą Płock 1:1. Lider ma już tylko dwa punkty przewagi nad Legią Warszawa. Czy zespół z Gdańska dopadła zadyszka?

• Beniaminek z Sosnowca w poprzedniej kolejce przegrał na wyjeździe z Cracovią 1:2. W Zagłębiu znów mieli pretensje do sędziów, twierdząc, że niesłusznie podyktowano rzut karny przeciw nim.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk!

Zagłębie Sosnowiec wiosną u siebie wygrało dwa razy.

Zagłębie Sosnowiec wiosną u siebie wygrało dwa razy. ©Lucyna Nenow / Polska Press

Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec gra w sobotę z Lechią Gdańsk. Początek spotkania ostatniej drużyny tabeli z liderem o godz. 18. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Zagłębie Sosnowiec – Lechia.

Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Beniaminek z Sosnowca w poprzedniej kolejce przegrał na wyjeździe z Cracovią 1:2. W Zagłębiu znów mieli pretensje do sędziów, twierdząc, że niesłusznie podyktowano rzut karny przeciw nim. Konferencja prasowa przed meczem z Lechią dotyczyła przede wszystkim tematu sędziowania u używania systemu VAR. Przedstawiciele mediów dostali do rąk klubowe opracowanie zatytułowane „VAR-TO CZY NIE VAR-TO?”.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC JEST POKRZYWDZONE PRZEZ VAR

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - LECHIA NA ŻYWO

- Przed sobotnim meczem zespół pracuje według normalnego mikrocyklu. Była analiza Lechii Gdańsk – mówił Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia. - Nie załamujemy się tym, co się stało, zespół również, choć mamy to w pamięci. Chcemy, aby nas omijały kontuzje i kontrowersyjne decyzje przeciw nam. Analizowaliśmy je od początku sezonu. Wiosną piłkarsko wyglądamy dużo lepiej. Gdyby było równe traktowanie nas w meczach z Górnikiem i Cracovią, to mielibyśmy dwa punkty więcej, a wiadomo jak na są potrzebne Takie decyzje podcinają nam skrzydła.

Zagłębie w rundzie wiosennej nie przywozi punktów z wyjazdów, ale w obu meczach na Stadionie Ludowym pokonało rywali – Arkę Gdynia 3:2 i Koronę Kielce 4:1. W sobotę poprzeczka jest zawieszona jeszcze wyżej, bo beniaminek zagra z liderującą Lechią Gdańsk.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - LECHIA TRANSMISJA

- Lider ma swoją jakość, ale my gramy o trzy punkty – zapowiedział trener Zagłębia Valdas Ivanauskas, który nadal nie może skorzystać z zawieszonego po czerwonej kartce Vamary Sanogo oraz kontuzjowanego Martina Totha.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - LECHIA NA ONLINE

- Spójrzmy jakie są fakty. Jesteśmy w półfinale Pucharu Polski, jesteśmy liderem Ekstraklasy. Myślę, że jest 15 zespołów w lidze, które chciałoby się znaleźć w takim trudnym momencie – stwierdził trener Lechii Piotr Stokowiec, cytowany przez klubową stronę.

Zawodnik Lechii Karol Fila oceniając Zagłębie Sosnowiec mówił: - Zrobili dużo transferów i szczególnie u siebie są groźni. Jeśli zagram, to będę musiał bardzo uważać na Żarko Udovicicia. Ma świetną lewą nogę, potrafi dokładnie dośrodkować w pełnym biegu. Groźny zawodnik, który stylem gry i umiejętnościami bardzo przypomina naszego Filipa Mladenovicia. Dla nas to będzie mecz, który musimy wygrać za wszelką cenę, bez względu na okoliczności – stwierdził 20-letni pomocnik.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - LECHIA NA TRANSMISJA

W październiku, w 11. kolejce Lechia wygrała z Zagłębiem 4:1, a honorową bramkę dla gości strzelił Vamara Sanogo. W sobotę mecz na Stadionie Ludowym sędziować będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

Mecz Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk pokaże stacja Canal+ Sport. Początek transmisji o godz. 17.40.