Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 [ZDJĘCIA] Nieudana inauguracja wiosny na Stadionie Ludowym

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 Lucyna Nenow
Zagłębie po raz drugi w tym sezonie przegrało z Miedzią. Po jesiennej porażce klub pożegnał się z trenerem Dariuszem Banasikiem. Teraz Dariusz Dudek nie musi drżeć o pracę, ale wygląda na to, że sosnowiczanie marzenia o awansie do Ekstraklasy znów będą musieli odłożyć na później.

Po powrocie Zagłębia do I ligi żadna wiosenna premiera na Stadionie Ludowym nie była udana i w piątkowy wieczór ten trend został podtrzymany. Tym razem spotkały się na nim dwaj pretendenci do gry w gronie najlepszych i Miedź okazała się wyraźnie lepsza od gospodarzy.

Goście swoją przewagę udokumentowali golem Fabiana Piaseckiego, który po podaniu Marquitosa skierował piłkę do pustej bramki. 23-letni zawodnik piłkarskich umiejętności nabywał grając wcześniej m.in. w Górniku Zabrze i Rozwoju Katowice, a wiosną w drugim spotkaniu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Trener Dudek widząc, że jego podopieczni odstają od rywali dokonał w przerwie dwóch zmian i sosnowiczanie w drugiej połowie zaczęli grać trochę lepiej. To właśnie rezerwowi Martin Pribula i Vamago Sanogo byli najbliżej wyrównania, ale ich uderzenia obronił bramkarz Miedzi Łukasz Sapela.

Goście swoją wygraną przypieczętowali w 72 minucie. Omar Santana podał do Mateusza Piątkowskiego, a ten poradził sobie z Mateuszem Cichockim i posłał piłkę do siatki między nogami Dawida Kudły. To już trzeci gol pozyskanego zimą z Wisły Płock doświadczonego napastnika.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

0:1 Fabian Piasecki (37)
0:2 Mateusz Piątkowski (72)