Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 ZDJĘCIA Nieudana inauguracja wiosny na Stadionie Ludowym

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 Lucyna Nenow
Zagłębie po raz drugi w tym sezonie przegrało z Miedzią. Po jesiennej porażce klub pożegnał się z trenerem Dariuszem Banasikiem. Teraz Dariusz Dudek nie musi drżeć o pracę, ale wygląda na to, że sosnowiczanie marzenia o awansie do Ekstraklasy znów będą musieli odłożyć na później.

Po powrocie Zagłębia do I ligi żadna wiosenna premiera na Stadionie Ludowym nie była udana i w piątkowy wieczór ten trend został podtrzymany. Tym razem spotkały się na nim dwaj pretendenci do gry w gronie najlepszych i Miedź okazała się wyraźnie lepsza od gospodarzy przerywając ich serię dziesięciu spotkań bez porażki.

Goście swoją przewagę udokumentowali golem Fabiana Piaseckiego, który po podaniu Marquitosa skierował piłkę do pustej bramki. 23-letni zawodnik piłkarskich umiejętności nabywał grając wcześniej m.in. w Górniku Zabrze i Rozwoju Katowice, a wiosną w drugim spotkaniu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Trener Dudek widząc, że jego podopieczni odstają od rywali dokonał w przerwie dwóch zmian i sosnowiczanie w drugiej połowie zaczęli grać trochę lepiej. To właśnie rezerwowi Martin Pribula i Vamago Sanogo byli najbliżej wyrównania, ale ich uderzenia obronił bramkarz Miedzi Łukasz Sapela.

Goście swoją wygraną przypieczętowali w 72 minucie. Omar Santana podał do Mateusza Piątkowskiego, a ten poradził sobie z Mateuszem Cichockim i posłał piłkę do siatki między nogami Dawida Kudły. To już trzeci gol pozyskanego zimą z Wisły Płock doświadczonego napastnika.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

0:1 Fabian Piasecki (37)
0:2 Mateusz Piątkowski (72)