Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:0. Zagłębie obroniło fotel lidera

Patryk Trybulec
W meczu 13. kolejki I ligi Zagłębie wygrało na Stadionie Ludowym z Miedzią Legnica 1:0. Gola na wagę przełamania i trzech punktów zdobył w 60. minucie Martin Pribula. Była to pierwsza wygrana sosnowiczan pod wodzą Piotra Mandrysza. Stawką meczu było utrzymanie pozycji lidera.

Zagłębie pokonało na Stadionie Ludowym Miedź Legnica i obroniło fotel lidera I ligi. Sosnowi-czanie na zwycięstwo swoim kibicom kazali czekać równy miesiąc. Ostatnio ta sztuka udała im się bowiem 16 września, gdy po kapitalnym meczu zwyciężyli w Bielsku-Białej z Podbes-kidziem 5:4. Potem było już tylko gorzej. Wraz z zamieszaniem związanym z odejściem do Legii Warszawa trenera Jacka Magiery i nieudanej próbie z zatrudnieniem Jarosława Araszkiewicza, Zagłębie zapomniało jak się wygrywa. Przełamanie przyszło w drugim meczu pod wodzą Mandrysza, ale nie były to łatwe trzy punkty. Szczególnie w pierwszej połowie spotkanie było wyrównana i wiele wskazywało na to, że goście zdołają podtrzymać serię kolejnych spotkań bez porażki. Licznik zatrzymał się jednak na liczbie siedem, bo po zmianie stron Zagłębie podkręciło tempo i zaczęło coraz groźniej atakować. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Pribula, który przyjął piłkę w polu karnym po podaniu Łukasza Matusiaka i sprytnie przymierzył tuż przy bliższym słupku między nogami legnickich obrońców. Po tym uderzeniu Słowak padł na murawę z grymasem bólu na twarzy i chwilę późniejopóźnił boisko utykając na nogę.

Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w 77. minucie, gdy Petteri Forsell z ponad 20 metrów trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Szumskiego. Ostatecznie zacięte i stojące na dobrym poziomie spotkanie zakończyło się wynikiem ustalonym przez Pribulę.