Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 0:2 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Sosnowiczanie znów przegrali i szorują po dnie, a kibice są wściekli

13.03.2021. Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
13.03.2021. Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W sobotę 13.03.2021 r. w meczu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Odrą Opole 0:2 (0:0). Sosnowiczanie na dobre ugrzęźli na dnie tabeli, a kibice są wściekli, bo drużynie grozi spadek do II ligi. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Ludowego.

Oba zespoły przystąpiły do sobotniego meczu bez wiosennej wygranej. Odra miała jednak jedno więcej rozegrane spotkanie, bo 10 marca nadrobiła zaległości remisując w Łodzi z Widzewem 0:0. Teraz Zagłębie nadal ma tylko 1 punkt w tym roku...

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole

Odra straciła Adama Żaka

Już po kwadransie boisko musiał opuścić napastnik Odry Adam Żak, który jesienią strzelał jak na zawołanie w barwach Polonii Bytom.

Mecz do przerwy był wyrównany (z lekkim wskazaniem na Odrę), a piłkarze, oprócz silnych podmuchów wiatru, musieli sobie radzić na nierównej murawie Stadionu Ludowego.

Do przerwy Zagłębie nie trafiło w bramkę

Po stronie Zagłębia niecelne próby zaliczyli Joao Oliveira, Szymon Pawłowski i Filip Karbowy. Sosnowiczanie do przerwy nie oddali celnego strzału. Natomiast Krystian Stępniowski został zatrudniony przez Łukasza Winiarczyka (6. minuta) oraz Rafała Niziołka (41. minuta), gdy piłka nieprzyjemnie skozłowała i bramkarz musiał piąstkować. Arkadiusz Piech, którego w Sosnowcu szczególnie się obawiano, zmarnował okazję po rzucie wolnym w 28. minucie, gdy główkował nad poprzeczką. Groźnie było też w 19. minucie, kiedy po rzucie rożnym tuż koło słupka strzelił Szymon Drewniak.

Debiut Michała Masłowskiego i gol dla Odry

W przerwie trener Kazimierz Moskal dokonał dwóch zmian - wysłał w bój Quentina Seedorfa i debiutującego w Zagłębiu Michała Masłowskiego.

Zanim obaj mogli coś pokazać, Odra objęła prowadzenie. Konrad Nowak posłał piłkę technicznym strzałem z pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i było 1:0 dla gości.

Drugi cios powalił Zagłębie

W 52. minucie pokazał się Masłowski, który minimalnie się pomylił po uderzeniu z 18 metrów.

Osiem minut później Odra zdobyła drugą bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował Niziołek, Mateusz Wypych zagrał głową, a Drewniak wbiegający na dalszy słupek z bliska skierował piłkę do siatki.

W 76. minucie piłka znalazła się w bramce Odry, ale sędzia odgwizdał spalonego Sobczaka i dalej Zagłębie musiało szukać kontaktowego gola. W końcówce gospodarze oblegali bramkę Odry, ale skończyło się na rzutach rożnych.

W innym sobotnim meczu Fortuna 1. Ligi Resovia zremisowała z Miedzią Legnica 0:0 i ma teraz punkt przewagi nad ostatnim w tabeli Zagłębiem. Kibice drużyny z Sosnowca mają już dość, o czym świadczy poniższy post z Twittera…

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Konrad Nowak (49), 0:2 Szymon Drewniak (60)

Zagłębie: Stępniowski - Turzyniecki, Duriska, Radkowski, Gojny - Misak (86. Szwed), Ambrosiewicz, Karbowy (46. Seedorf), Oliveira (46. Masłowski), Pawłowski (66. Małecki) - Sobczak.

Odra: Kuchta - Tabiś, Kamiński, Wypych, Winiarczyk - Nowak (77. Janus), Trojak, Drewniak, Niziołek (86. Czapliński), Żak (14. Mikinić) - Piech.

Żółte kartki: Oliveira, Sobczak - Wypych, Kamiński, Mikinić

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności