Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:0. Wygrana w prezencie dla trenera Dudka RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE

W meczu 25. kolejki Nice 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrał z Odrą Opole 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Vamara Sanogo. Sosnowiczanie zrobili prezent swemu trenerowi Dariuszowi Dudka, który w niedzielę obchodził 43. urodziny.

Zanim piłkarze weszli w mecz gra była przerywana przez kibiców Zagłębia, którzy rzucali na boisko serpentyny w ramach akcji „Ostatni gwizdek – Nic o nas bez nas”. Fani Odry mieli swój pomysł na protest i przyjechali na Stadion Ludowy z gwizdkami, którymi robili hałas przed pierwszy kwadrans.

Po kilkunastu minutach kibice rozpoczęli doping, a zawodnicy, przede wszystkim gospodarzy, zabrali się do gry. Sygnał do ataku w 16. minucie dał Tomasz Nowak, którego strzał z dystansu trafił w słupek. Dwie minuty później Mateusz Kuchta wygrał pojedynek z Vamarą Sanogo, dzięki temu, że szybko wybiegł z bramki i skrócił kąt.

Sanogo był już górą w 27. minucie. Alexander Cristovao posłał mocne podanie ze skrzydła, z którego skorzystał francuski napastnik Zagłębia, piętką z powietrza kierując piłkę do siatki.

W 38. minucie Sanogo wpadł w pole karne i miał przed sobą tylko Kuchtę, który odbił piłkę nogą!

- Prowadzimy 1:0, ale mogło być wyżej. Odra ani razu nam nie zagroziła – analizował pierwszą połowę Tomasz Nowak przed kamerą Polsatu Sport.

Po przerwie opolanie starali się odrobić straty, a z upływem czasu Zagłębie coraz bardziej myślało o utrzymaniu wyniku. Końcówka mogła być mnie nerwowa dla gospodarzy, ale w 79. minucie Sanogo minął już Kuchtę jednak brakło mu boiska, aby skierować piłkę do bramki.

Pięć minut później Dawid Kudła uratował sosnowiczan świetnie broniąc strzał z pola karnego, którego autorem był znany z Górnika Zabrze David Ledecky.

- Pojawiły się nerwy w końcówce, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Kontrowaliśmy ten mecz w całości, mieliśmy sytuację na kolejne bramki, szkoda, że zabrakło skuteczności – ocenił pomocnik Zagłębia Sebastian Milewski.

Zagłębie wygraną z Odrą sprawiło prezent swojemu trenerowi, który w niedzielę skończył 43 lata. Sosnowiczanie zdobyli komplet punktów po trzech meczach bez zwycięstwa. Odra wiosną pozostaje bez wygranej.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:0 (1:0)

1:0 Vamara Sanogo (27)

Zagłębie: Kudła - Nawotka, Jędrych, Cichocki, Puchacz - Cristovao, Rzonca (86. Makowski), Milewski, Nowak, Pribula (62. Banasiak) - Sanogo (80. Wrzesiński).

Odra: Kuchta - Trznadel, Kowalski, Habusta, Bodzioch, Winiarczyk - Mikinić (63. Gancarczyk), Bonecki (69 Peroński), Niziołek, Wodecki - Skrzypczak (63. Ledecky).

Żółte kartki: Puchacz, Sanogo - Skrzypczak, Habusta, Bodzioch.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).