Zagłębie Sosnowiec - Radomiak 2:2 wynik, zdjęcia. Piasecki uratował remis na Stadionie Ludowym

Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Radomiakiem 2:2Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali z Radomiakiem 2:2 w 26. kolejce Fortuna 1. Ligi. Na Stadionie Ludowym spadkowicz z PKO Ekstraklasy długo przegrywał z beniaminkiem I ligi, a prowadzący zespół z Radomia były trener sosnowiczan Dariusz Banasik mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W końcówce dał jednak o sobie znać Fabian Piasecki, który na boisku pojawił się po przerwie. Najlepszy snajper tej klasy rozgrywkowej strzelił dwa gole i uratował remis dla gospodarzy. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - Radomiak.

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak wynik, zdjęcia

Kibice Zagłębia liczyli, że sobotnia porażka w Bełchatowie była wypadkiem przy pracy i w spotkaniu z innym beniaminkiem zespół z Sosnowca zaprezentuje się dużo lepiej. Tymczasem gra podopiecznych Krzysztofa Dębka w I połowie, była równie kiepska jak w spotkaniu z GKS, choć szkoleniowiec w podstawowym składzie dokonał aż pięciu zmian. Na szczęście po zmianie stron gospodarze zaprezentowali się nieco lepiej i uratowali jeden punkt.

Sosnowiczanie szczycili się tym, że w siedmiu ostatnich meczach jako pierwsi strzelali gole. Dziś ta seria została przerwana i to już w 2 minucie gry. Do dośrodkowaniu z rogi Dawida Abramomowicza na krótki słupek Meik Karwot sprytnie przerzucił piłkę nad bramkarzem i dał prowadzenie Radomiankowi. Młody bramkarz Zagłębia mógł w tej sytuacji zachować się dużo lepiej.

Goście do przerwy byli zdecydowanie lepsi, a udokumentowaniem ich przewagi była druga bramka autorstwa Rafała Makowskiego, któremu piłkę na 14 m wycofał Mateusz Michalski. Tym razem w polu karnym sosnowiczan nie popisał się doświadczony Piotr Polczak przepuszczając dośrodkowanie z lewej strony boiska.

Po przerwie nad Stadion Ludowy nadciągnęły ciemne chmury i zaczęło mocno padać. W strugach deszczu sosnowiczanie byli bardziej aktywni od gości i w końcu zaczęli sobie stwarzać sytuacje strzeleckie. Pierwszą z nich wykorzystał najlepszy snajper Zagłębia Fabian Piasecki, który po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki głową skierował piłkę do siatki. Drugiego gola napastnik sosnowiczan strzelił na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, a tym razem w roli asystenta wystąpił Mateusz Szwed. Piasecki w tym sezonie Fortuna 1. Ligi zdobył już 14 bramek.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RADOMIAK

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak 2:2 (0:2)
0:1 Meik Karwot (2), 0:2 Rafał Makowski (34), 1:2 Fabian Piasecki (67), 2:2 Fabian Piasecki (88)