Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów ZDJĘCIA, WYNIK Sparing bez kibiców na Stadionie Ludowym. Bramki po rzutach rożnych

24.09.2022 r. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.09.2022 r. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W sobotę 24.09.2022 r. pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec i Ruch Chorzów rozegrały sparing wykorzystując ligową przerwę na mecze reprezentacji. Sparingowa Święta Wojna była zamknięta dla publiczności. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Ludowego.

W Ruchu Chorzów zabrakło m.in. mającego drobny uraz Macieja Sadloka. Patryk Sikora był awizowany do sparingu w Sosnowcu, ale też zgłosił zdrowotną niedyspozycję. Obaj mają być gotowi do gry w spotkaniu ligowym z Sandecją Nowy Sącz 2 października. Szansę dostał Jakub Domagała z drużyny rezerw.

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów, 24.09.2022 r.

Zagłębie i Ruch zagrały ze sobą w lidze 9 września przy Cichej i Niebiescy wygrali 2:0. Po 11 kolejkach Fortuna 1. Ligi chorzowianie są liderem tabeli, a sosnowiczanie zajmują 12. miejsce.

W pierwszej połowie Ruch był częściej przy piłce, przeważał i w 19. minucie był bliski objęcia prowadzenia, gdy Przemysława Szur po rzucie rożnym główkował w poprzeczkę.

Gospodarze pod koniec tej części zagrali bardziej zdecydowanie i dostali nagrodę w postaci gola. Były zawodnik Ruchu Mateusz Machała wykorzystując podanie z rzutu rożnego głową posłał piłkę do siatki.

W drugiej połowie Niebiescy dążyli do wyrównania. W 62. minucie świetną okazję zmarnował Maksymilian Roguła, który nie trafił w bramkę strzelając z pola karnego. Wreszcie po rzucie rożnym drogę do siatki piłka znalazła po strzale z lewej nogi Łukasza Janoszki. Tuż przed golem kontuzji uległ interweniujący wślizgiem Vedran Dalić z Zagłębia. Sosnowiczanie stracili bramkę grając w dziesiątkę.

Ruch Chorzów jest beniaminkiem Fortuna 1. Ligi, który zajmuje 1. miejsce w tabeli. Ile wart jest zespół Niebieskich oraz pozostałe drużyny zaplecza PKO Ekstraklasy?  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów. Lider I ligi ma najtańszy zespół! Najdroższe s...

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Machała (39), 1:1 Łukasz Janoszka (85)

Zagłębie: (I połowa) Mateusz Kos - Filip Borowski, Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Patryk Bryła, Mateusz Machała, Wojciech Szumilas, Maksymilian Banaszewski, Antoni Kulawiak - Szymon Sobczak.
(II połowa) Mateusz Kos - Mateusz Ziółkowski, Vedran Dalić (85. Antoni Kulawiak), Oleksij Bykow, Dawid Ryndak (59. Filip Borowski; 77. Mateusz Machała) - Tymoteusz Klupś, Michał Masłowski, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Barć, Maksym Niemiec - Marek Fabry.

Ruch: (I połowa) Jakub Osobiński - Jakub Domagała, Przemysław Szur, Remigiusz Szywacz - Kacper Michalski, Tomasz Swędrowski, Jakub Piątek, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz Winciersz - Artur Pląskowski, Daniel Szczepan.
(II połowa) Jakub Osobiński (61. Jakub Bielecki) - Konrad Kasolik, Remigiusz Szywacz, Antoni Franke - Maksymilian Roguła, Przemysław Szur, Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Janoszka, Łukasz Moneta - Artur Pląskowski, Bartłomiej Barański.