Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:0 ZDJĘCIA Sosnowiczanie wreszcie wygrali

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozbili Sandecję Nowy Sącz 3:0  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozbili Sandecję Nowy Sącz 3:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapres
Piłkarze Zagłębia odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Sosnowiczanie w sobotnie południe pokonali Sandecję Nowy Sącz strzelając ostatniej drużynie tabeli trzy gole. Zobaczcie zdjęcia z mecz Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz zdjęcia. Sosnowiczanie wreszcie wygrali

Zagłębie rozbiło Sandecję, ale też nikt nie spodziewał się innego wyniku na Stadionie Ludowym. Prowadzona przez byłego trenera sosnowiczan Piotra Mandrysza drużyna z Nowego Sącza do tej pory przegrała wszystkie mecze w Fortuna 1. Lidze i zajmuje w niej ostatnie miejsce.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - SANDECJA

Wyższość gospodarzy nad outsiderem rozgrywek nie podlegała dyskusji, ale na pierwszego gola kibicom przyszło czekać 20 minut od pierwszego gwizdka sędziego Zbigniewa Dobrynina. Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny, a Mateusz Grudziński uderzeniem z 7 m umieścił piłkę w siatce. Był to pierwszy gol sosnowiczan strzelony w I połowie od 30 czerwca, kiedy to przed przerwą pokonali bramkarza w Nowym Sączu.

Zagłębie nie zamierzało jednak na tym poprzestać. W doliczonym czasie gry I połowy po podaniu Patryka Małeckiego na listę strzelców wpisał się Mateusz Szwed. Drużyna Mandrysza była tylko tłem dla sosnowiczan, a ci po zmianie stron strzelili jeszcze jednego gola. Gojny zaliczył kolejną asystę wykładając piłkę na 8 m do Goncalo Gregorio, a Portugalczyk potwierdził, że jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny zdobywając swojego trzeciego gola w Fortuna 1. Lidze.

To była pierwsza ligowa wygrana sosnowiczan od 6 września, gdy na Stadionie Ludowym pokonali GKS Tychy. Zagłębie na razie zwycięża tylko u siebie - najwyższa pora przełamać wyjazdową niemoc za tydzień w Bełchatowie.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)
1:0 Mateusz Grudziński (20), 2:0 Mateusz Szwed (45+3), 3:0 Gonçalo Gregorio (67)