Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa ZDJĘCIA, WYNIK Sosnowiczanie z nowym kapitanem testowali dwóch zawodników

18.01.2023. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
18.01.2023. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W środę 18.01.2023 r. Zagłębie Sosnowiec rozegrało sparing ze Skrą Częstochowa. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną murawą obok Stadionu Ludowego. Padło aż pięć bramek. Zobacz ZDJĘCIA.

Przed sparingiem Zagłębie ogłosiło nazwisko nowego kapitana drużyny. Zespół wybrał Maksymiliana Rozwandowicza. Jego zastępcami zostali Dominik Jończy i Szymon Sobczak. Dotychczasowy kapitan Dawid Gojny przeniósł się do Arki Gdynia.

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa, 18.01.2023 r.

Zagłębie testowało obrońców

Zagłębie w meczu kontrolnym w I połowie testowało Marcela Ziemanna, a w drugiej części Bartłomieja Mruka. Ziemann to 27-letni obrońca, który w grudniu rozstał się z Arką Gdynia. W tym sezonie 12 meczach Fortuna 1. Ligi. Mruk też jest obrońcą, ma 21 lat i jesienią grał w III-ligowych rezerwach Pogoni Szczecin (11 ligowych występów).

Pięć goli w deszczowym sparingu

Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym deszczu i deszczu ze śniegiem. W 30. minucie Skra objęła prowadzenie po golu Filipa Kozłowskiego. Po przerwie wyrównał Maksymilian Banaszewski wykorzystując dośrodkowanie Bartosza Chęcińskiego. W 60. minucie było 2:1 dla gości, kiedy trafił do siatki Jan Flak (podawał Radosław Gołębiowski).

Skra podwyższyła prowadzenie po bramce Jakuba Sangowskiego. Sosnowiczanie w końcówce mieli rzut karny, który wykorzystał Marek Fabry, ustalając wynik sparingu.

- Jesteśmy w okresie przejściowym i chcemy zobaczyć między innymi jaki zawodnik jest najlepszy na swojej pozycji. Potrzebujemy przede wszystkim stabilizacji i spokoju - powiedział trener Zagłębia Dariusz Dudek.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Filip Kozłowski (30), 1:1 Maksymilian Banaszewski (51), 1:2 Jan Flak (60), 1:3 Jakub Sangowski (80), 2:3 Marek Fabry (87-karny)

Zagłębie: (I połowa) Michał Gliwa - Dawid Ryndak, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Marcel Ziemann - Tymoteusz Klupś, Maksymilian Rozwandowicz, Meik Karwot, Wojciech Szumilas, Konrad Wrzesiński - Szymon Sobczak.
(II połowa) Mateusz Kos - Filip Borowski (80. Aleksander Piątek), Dominik Jończy, Oleksij Bykow, Bartłomiej Mruk - Igor Dziedzic (66. Maksym Niemiec), Bartosz Chęciński, Sebastian Bonecki, Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski - Marek Fabry.

Skra: (I połowa) Karol Szymkowiak - Mateusz Machała, Adam Mesjasz, Beniamin Czajka - zawodnik testowany, Bartłomiej Babiarz, Bartosz Baranowicz, Kamil Lukoszek - Piotr Nocoń, Radosław Gołębiowski - Filip Kozłowski.
(II połowa) Jakub Bursztyn - Mateusz Machała (70. Paweł Kołodziejczyk), Rafał Brusiło, Beniamin Czajka - Jan Flak, Przemysław Sajdak, Adam Olejnik, Kamil Lukoszek (70. Mateusz Malec) - Radosław Gołębiowski (60. Michał Kitliński), Piotr Pyrdoł - Jakub Sangowski.