Zagłębie Sosnowiec - Śląsk 2:4 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Kto przegrywa, spada z Ekstraklasy

Marzena Bugała-Azarko
Zagłębie Sosnowiec - Śląsk 2:4 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W Sosnowcu grają ze sobą dwie ostatnie drużyny w tabeli Lotto Ekstraklasy. W pierwszej połowie gola strzelił Mateusz Cholewiak w 25. min. spotkania. W 2. połowie wyrównał Ola Nowak, ale gole dla Ślaska dołożyli Wojciech Golla i ponownie Cholewiak. Mające coraz mniejsze szanse na uniknięcie degradacji Zagłębie gra z zagrożonym spadkiem Śląskiem Wrocław. Mecz prowadzi Paweł Raczkowski z Warszawy. Transmisja w Canal + Sport.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk 0:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Po porażce w Zabrzu zmalały szansę Zagłębia na utrzymanie,a dodatkowo nie zależy to już tylko wyłącznie od piłkarzy Valdasa Ivanauskasa. Potrzebne do tego są także korzystne dla układu w tabeli wyniki drużyn zaangażowanych w walce o utrzymanie. W trudnej sytuacji jest także najbliższy rywal Zagłębia. Trzy punkty Ślaska w Sosnowcu nie pozwolą wydostać się z zagrożonej strefy, ale bardzo przybliżą zespół ze stolicy Dolnego Śląska do ekip broniących się przed spadkiem.

Po podziale tabeli na grupy Zagłębie w trzech meczach zdobyło cztery punkty. Zremisowało na wyjeździe z z Miedzią (2:2), pokonało na Ludowym Wisłę Kraków (2:1) i przegrało sromotnie z Górnikiem w Zabrzu (0:4). Winę za porażkę wziął na siebie szkoleniowiec Zagłębia. - To był najgorszy mecz odkąd pojawiłem się w Zagłębiu. Popełniłem błędy jeżeli chodzi o skład. Biorę tą przegraną na siebie - przyznał po meczu.

Zobaczcie zdjęcia z imprez biegowych

Wiele w tym meczu będzie zależało od obrony gospodarzy. A ta jak do tej pory spisuje się fatalnie. Sosnowiczanie stracili w tych rozgrywkach już 70! bramek. Druga drużyna w niechlubnej klasyfikacji - Miedź Legnica - straciła 58 goli. Teraz dyspozycje Giorgiosa Mygasa, Patrika Mraza, Martina Totha i ich kolegów z formacji obronnej sprawdzi Marcin Robak, który ma w swoim dorobku 15 bramek i jest najskuteczniejszym Polakiem w tym sezonie Lotto Ekstraklasy.

W tym sezonie oba zespoły na Stadionie Ludowym spotkały się w 6. kolejce (27 sierpnia). Po szalonym meczu, w którym do przerwy wrocławianie prowadzili 2:0, a po przerwie gospodarze w ciągu niespełna 10 minut zdobyli trzy gole, ostatecznie Zagłębie zremisowało ze Śląskiem 3:3.

Zagłębie i Śląsk zagrają ze sobą po raz 52, a 45 w Ekstraklasie. 18 meczów wygrali wrocławianie, Zagłębie okazało się lepsze w 17 spotkaniach, a 16 razy odnotowano remis.