Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 1:1. Tylko punkt wicelidera RELACJA, ZDJĘCIA

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 1:1.
Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 1:1. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W meczu 32. kolejki Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Stalą Mielec 1:1 (1:1). Sosnowiczanie nadal są wiceliderami.

Trener gospodarzy Dariusz Banasik posłał do boju tę samą jedenastkę, która wyszła na zwycięski mecz Zagłębia z Wigrami w Suwałkach. Jednak od pierwszych minut było widać, że sosnowiczanie są spięci, mając chyba z tyłu głowy stawkę meczu. Może sparaliżowała ich 3,5-tysięczna publika?

O wiele swobodniej poczynali sobie piłkarze Stali, którzy zrealizowali swój cel, czyli utrzymanie w Nice I lidze. W 8. minucie dwukrotnie musiał interweniować Jakub Szumski, najpierw po strzale Aleksandyra Kolewa i chwilę później po próbie Szymona Sobczaka. To były pierwsze dzwonki ostrzegawcze...

Goście dopięli swego i powadzili od 29. minuty. Konrad Budek sfaulował Sobczaka i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Kolew – Szumski wyczuł intencję Bułgara, ale piłka przeleciała mu pod brzuchem.

Sosnowiczanie szybko odpowiedzieli, choć przy wyrównującej bramce mieli wiele szczęścia. Z daleka uderzył Tomasz Nowak, a Martin Pribula tak zmienił lot piłki, że zaskoczony bramkarz Stali Tomasz Libera nawet nie interweniował.

– Źle weszliśmy w mecz, graliśmy nerwowo, sam miałem dużo strat. Dobrze, że padła bramka na 1:1 – oceniał w przerwie Tomasz Nowak przed kamerą Polsatu Sport.

W 51. minucie Pribula wpadł w pole karne, zakręcił obrońcami i na koniec strzelił niecelnie, choć miał bardzo dobrą pozycję.

Wynik z I polowy nie uległ zmianie. Zagłębie starało się coś zmienić jeszcze w doliczonym czasie. Znów jednak zabrakło zimnej krwi...

– Szkoda tego meczu. Stal o nic nie gra, mieliśmy ich zabiegać, ale chyba nie było tego widać – smucił się Szumski.

Zagłębie zajmuje drugie miejsce i ma 54 punkty. Za plecami sosnowiczan są Olimpia Grudziądz - 53, Górnik Zabrze i Chojniczanka - po 52, Miedź Legnica - 51, GKS Katowice i Podbeskidzie - po 50 oraz Wigry Suwałki - 49. Do końca sezonu zostały dwie kolejki!

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 1:1 (1:1)

0:1 Aleksandyr Kolew (29-karny), 1:1 Martin Pribula (35)

Zagłębie: Szumski – Budek, Najemski, Bogusławski, Udovicić – Bartczak (78. Ryndak), Matusiak, Milewski (62. Fidziukiewicz) , Nowak, Pribula (67. Michalak) – Łuczak.

Stal: Libera – Sulewski, Kiercz, Milekić, Getinger – Sadzawicki, Lech (60. Drzazga), Marciniec (76. Buczek), Panajotow, Sobczak – Kolew (66. Radulj).

Żółte kartki: Lech, Marciniec

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów 3.500

Typy ekspertów Jan Furtok 1:2, Edward Socha 1:0, Mariusz Śrutwa 2:0, Jan Żurek 0:0