Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Nerwy do końca na Stadionie Ludowym. Zagłębie utrzymało się w I lidze!

14.05.2022. Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.05.2022. Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 14.05.2022 r. w meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Stomilem Olsztyn 0:0. Ten wynik oznacza, że sosnowiczanie utrzymali się w I lidze, a zespół ze stolicy Warmii i Mazur spadł do eWinne 2. Ligi. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Ludowego.

Po piątkowej wygranej Puszczy Niepołomice ze Skrą Częstochowa w Bełchatowie 2:1 było wiadomo, że Stomil musi wygrać w Sosnowcu, aby w sobotę nie zostać zdegradowany. Zagłębiu do utrzymania wystarczał remis.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn, 14.05.2022 r.

Do przerwy bez bramek, a Zagłębie było bliższe prowadzenia

Goście zaczęli od zdecydowanych ataków. Już w 2. minucie musiał interweniować Michał Gliwa po strzale z pola karnego Filipa Wójcika.

Sosnowiczanie odgryźli się dwoma rzutami rożnymi, po których było trochę zamieszania przed bramką Stomilu.

Mecz był prowadzony w szybkim tempie, choć brakowało klarownych sytuacji do strzelenia gola. Wreszcie w 33. minucie Szymon Pawłowski wypuścił w bój Maksymiliana Banaszewskiego, który ograł dwóch obrońców i na koniec przegrał pojedynek z Kacprem Tobiaszem. Przed przerwą Pawłowski strzelił z dystansu - wprost w ręce bramkarza gości. Do szatni piłkarze zeszli z bezbramkowym wynikiem, którzy urządzał tylko Zagłębie.

Poprzeczka w doliczonym czasie

Po godzinie gry Stomil dwukrotnie zagroził bramce Zagłębia. Najpierw Gliwa obronił strzał z dystansu Patryka Mikity, a potem przez Stadion Ludowy przeszedł pomruk kibiców zdających sobie sprawę jak niewiele brakowało, aby po główce Kevina Lavrance’a piłka wpadła do siatki. Natomiast w 66. minucie kibice gospodarzy aż jęknęli z zawodu, gdy po kontrze Pawłowski mając przed sobą tylko bramkarza strzelił nad nim i... nad poprzeczką. Cztery minuty później Joao Oliveira uderzył z bliska obok bramki.

W 74. minucie Stomil mógł zadać skuteczny cios. Łukasz Moneta znalazł się sam przed Gliwą i bramkarz gospodarzy jakimś cudem odbił piłkę na rzut rożny. Piłkarze gości aż z wrażenia padli na murawę.

Gliwa uratował Zagłębie też w 83. minucie broniąc strzał Merveille’a Fundambu. Kibice gospodarzy z coraz większym niepokojem oglądali końcówkę meczu. Gospodarze mieli okazję na gola w 87. minucie, ale tym razem kunszt pokazał Tobiasz odbijając piłkę po strzale z woleja Patryka Bryły.

W doliczonym czasie w poprzeczkę z pola karnego trafił Wojciech Szumilas. Ostatni gwizdek sędziego kibice gospodarzy przyjęli z ulgą i radością.

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 0:0

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (76. Patryk Bryła), Michał Masłowski, Joao Oliveira, Szymon Pawłowski (76. Wojciech Szumilas) - Szymon Sobczak.

Stomil: Kacper Tobiasz - Karol Żwir, Rafał Remisz (46. Krzysztof Toporkiewicz), Kevin Lafrance, Maciej Dampc, Jonatan Straus (74. Merveille Fundambu) - Filip Wójcik (74. Hubert Sobol), Shun Shibata (82. Guttiner), Maciej Spychała (83. Hubert Szramka), Łukasz Moneta - Patryk Mikita.

Żółte kartki: Banaszewski, Masłowski - Żwir, Dampc

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 1.456