Zagłębie Sosnowiec - Tauron Podhale Nowy Targ 3:1. Sosnowiczanie bliżej play off ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Mecz Zagłębia z Podhalem oglądało 300 kibiców    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz Zagłębia z Podhalem oglądało 300 kibiców Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE DZ
W rozegranym awansem we wtorek 18 października meczu 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało Tauron Podhale Nowy Tag 3:1. Obydwa zespoły walczą o 8 miejsce w tabeli i dzięki tej wygranej to sosnowiczanie są bliżej zakwalifikowania się do play off. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie - Podhale.

Hokeiści Zagłębia i Podhala toczą bezpośrednią rywalizację o 8 miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi dające prawo gry w play off. Dzięki wtorkowemu zwycięstwu w zaległym spotkaniu PHL bliżej play off są sosnowiczanie, którzy mają już 6 punktów przewagi nad nowotarżanami.

Podopieczni trenera Grzegorza Klich zrewanżowali się "Szarotkom" za porażkę w I rundzie 0:3. Zagłębie powoli wychodzi z kryzysu, którego efektem było sześć kolejnych porażek. W ostatni weekend sosnowiczanie w obu spotkaniach zdobyli punkty najpierw pokonując po dogrywce Comarch Cracovię, a później również w dodatkowym czasie gry ulegając Enerdze Toruń.

We wtorkowym spotkaniu gospodarze poszli za ciosem i znów wzbogacili swój dorobek punktowy, choć wygrana nie przyszła im łatwo. Goście z Nowego targu pierwsi objęli prowadzenie, gdy Rene Svitana wykorzystał, że na ławce kar siedział Jarosław Rzeszutko i w okresie gry w przewadze strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Patrika Spesnego.

Rzeszutko zrehabilitował się za tę niepotrzebną karę i w II tercji po indywidualnej akcji doprowadził do wyrównania pokonując Kevina Lindskouga. Szwedzki bramkarz nosi się z zamiarem opuszczenia Podhala, bo gra w ostatniej drużynie PHL go nie satysfakcjonuje.

Mimo okazji z obu stron na rozstrzygnięcie losów meczu w Sosnowcu musieliśmy czekać do jego ostatnich minut. Wtedy prowadzenie Zagłębiu dał gol Damiana Piotrowicza, a gdy Podhale wycofało bramkarza w ostatniej minucie Kamil Sikora strzałem do pustej bramki przypieczętował wygraną gospodarzy. Spotkanie dwóch najsłabszych drużyn PHL oglądało na Stadionie Zimowym w Sosnowcu 300 widzów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ZAGŁĘBIE - PODHALE

Zagłębie Sosnowiec - Tauron Podhale Nowy Targ 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
0:1 Rene Svitana (16), 1:1 Jarosław Rzeszutko (34), 2:1 Damian Piotrowicz (57), 3:1 Kamil Sikora (60)