Zagłębie Sosnowiec - Termalica 1:0 [ZDJĘCIA]. Po słabej grze wymęczyli skromne zwycięstwo

Po dwóch ligowych porażkach nastroje w Sosnowcu nie były najlepsze i żeby je poprawić, piłkarze Zagłębie bardzo chcieli wygrać mecz z Termalicą. Wygrali skromnie 1:0, ale z gry nie mogli być zadowoleni.

Do składu powrócił Bartłomiej Babiarz, który długo leczył kontuzje a potem przechodził rehabilitacje. W Grudziądzu Babiarz nie tylko wyszedł w podstawowym składzie, ale rozegra całe spotkanie. Z Termalicą filigranowy pomocnik też miał odpowiadać za środek boiska.

Zobaczcie koniecznie

Babiarz był ruchliwy, podobnie jak Szymon Pawłowski, który tym razem był wysunięty do przodu i pomagał w ataku Fabianowi Piaseckiemu. Napastnikiem Zagłębia, który w tym sezonie strzelił już 10 bramek, podobno interesuje się jeden z klubów angielskich i jego wysłannicy oglądali Piaseckiego w akcji.
Na zwycięstwie z Termalicą bardzo zależało także trenerowi Dariuszowi Dudkowi. Szkoleniowiec na Ludowy trafił właśnie z Niecieczy, gdzie był asystentem Mariusza Rumaka.

- Mamy cel na to spotkanie, chcemy go przede wszystkim wygrać - podkreślał szkoleniowiec, choć pierwsze minuty lepsze były w wykonaniu gości. W pierwszej połowie obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału!
Zanim piłkarze zniknęli w szatni groźnie zrobiło się na polu karnym gospodarzy. Dwukrotnie bliski pokonania Krystiana Stępniowskiego był Piotr Wlazło, ale najpierw trafił w boczną siatkę, a potem jego uderzenie zostało zablokowane.
Kto liczył, że po przerwie oba zespoły rzucą się do ataku był rozczarowany. Z boiska nadal wiało nudą, piłkarze prześcigali się w niecelnych podaniach. W 55 min goście wreszcie oddali celny strzał, ale uderzenie Ernesta Terpiłowskiego pewnie złapał bramkarz Zagłębia. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Pawłowskiego nad poprzeczką.
W 63 min wydawało się, że wreszcie piłka wpadnie do siatki, ale po główce Piaseckiego piłka o centymetry minęła słupek. Pięć minut później Zagłębie wyszło z kontrą 3:1, ale Patryk Mularczyk nie... zauważył kolegów. Potem jeszcze minimalnie przestrzelił Patryk Małecki, w końcu po jego podaniu trafił Piasecki.

- Wygraliśmy jedno z ważniejszych spotkań w tej rundzie, bo każda strata punktów tym meczu mogła wprowadzić sporo nerwowości w zimowej przerwie - powiedział po meczu trener Dudek. - To nie są łatwe momenty dla klubu, dla drużyny, która po spadku jest budowana.

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)

1:0 Fabian Piasecki (78)