Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań ZDJĘCIA KIBICÓW Wściekli kibice wygwizdali piłkarzy Zagłębia. Niecenzuralne hasła z trybun

10.07.2020. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
10.07.2020. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec grało w piątek z Wartą Poznań. Mecz na Stadionie Ludowym oglądało 556 widzów. Kibice Zagłębia znów obejrzeli porażkę swej drużyny. Fani tracą nerwy, bo drużynie grozi spadek do II ligi. Byłeś na trybunach? A może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie - Warta.

Zagłębie grało w piątek o wydostanie się ze strefy spadkowej, w którą wpadło po wcześniej rozegranych meczach. Na początku Warta naciskała i dopiero dwa strzały Szymona Pawłowskiego rozruszały kibiców na Stadionie Ludowym, którzy nagrodzili je brawami i skandowaniem "Zagłębie, Zagłębie!".

Jednak po straconej bramce w 39. minucie fani nie wytrzymali i zaczęli krzyczeć "K... mać Zagłębie grać!". Piłkarze Zagłębia byli jednak jak dzieci we mgle i tylko braku skuteczności Warty zawdzięczali fakt, że do przerwy było 0:1.

Piłkarze gospodarzy schodząc do szatni usłyszeli pod swym adresem gwizdy oraz dosadne skandowanie: "Wyp... lać!". Atmosfera zrobiła się gorąca. Kiedy na początku drugiej połowy Warta podwyższyła na 2:0 kibice stracili wiarę nawet na remis w tym meczu. Warta mogło wygrać wyżej, ale w 90. minucie nie wykorzystała rzutu karnego - Krystian Stępniowski obronił strzał Mateusza Kupczaka.

To był trzeci mecz Zagłębia u siebie od momentu, kiedy na trybuny mogą wejść kibice, ale tylko do 25 procent pojemności stadionu. Mecz z Odrą Opole oglądało 588 widzów, z Chrobrym Głogów - 427. W piątek na trybunach było 556 kibiców.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań ZDJĘCIA KIBICÓW Wściekli k...

Po ostatnim gwizdku znów kibice dali upuść złości poprzez gwizdy i niecenzuralne hasła. Jedno z cenzuralnych brzmiało: "Piłkarzyki - pajacyki!". Sosnowiczanie zaliczyli czwarty mecz z rzędu bez wygranej (zdobyli w nich tylko 1 punkt). Zagłębie jest już w strefie spadkowej!

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Spławski (39), 0:2 Aleks Ławniczak (50)

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Hołota, Łopata, Grzelak (55. Seedorf) - Nawotka (69. Szwed), Karbowy (66. Rubio), Babiarz, Pawłowski, Małecki - Piasecki.

Warta: Lis - Kuzdra, Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Rybicki, Kupczak, Trałka, Janicki (67. Danielewicz), Jakóbowski (82. Apolinarski) - Spławski (73. Szczepaniak).

Żółte kartki: Hołota, Rubio

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)