Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 3:0 ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIK Łodzianie rozbici na Stadionie Ludowym! Dwie bramki Seedorfa

03.04.2021. Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.04.2021. Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 3.04.2021 r. w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi broniące się przed spadkiem Zagłębie Sosnowiec z marzącym o awansie Widzewem Łódź 3:0 (2:0). Dwa gole zdobył Quentin Seedorf, trzeciego dorzucił Joao Oliveira. Łodzianie zostali pokonani po siedmiu meczach bez porażki! Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania Zagłębie - Widzew.

Zagłębie przystąpiło do meczu z Widzewem mocno osłabione - przez kontuzje nie mogą grać Szymon Pawłowski, Mateusz Szwed, Michał Masłowski i Michał Góral. Kartki wykluczyły Szymona Sobczaka, a Patryk Małecki jest zawieszony w prawach zawodnika klubu. W ekipie gości zabrakło kontuzjowanego Przemysław Kity. O kolegach, których brakuje z powodów zdrowotnych pamiętali piłkarze obu drużyn wychodząc na rozgrzewkę w dedykowanym im koszulkach.

Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania Zagłębie - Widzew.

Quentin Seedorf dał popis

Gospodarze dobrze weszli w mecz i już w 3. minucie mieli okazję na bramkę. Łukasz Turzyniecki zagrał w pole karne do Quentina Seedorfa, który uderzył z kilku metrów i Jakub Wrąbel nogami odbił piłkę. Sześć minut później bramkarz Widzewa miał szczęście, bo Goncalo Gregorio posłał piłkę obok niego, ale trafił w słupek.

Ataki Zagłębia przyniosły efekt w 22. minucie. Seedorf z łatwością ograł Kacpra Gacha i strzelił z ostrego kąta pokonał bramkarza gości. Wrąbel zakończył swoją serię bez straty gola po 386. minutach.

W 25. minucie było już 2:0! Oliveira podał do Seedorfa, który spokojnie minął bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Widzew prawie nie zagroził Zagłębiu

Goście obudzili się w 28. minucie, kiedy Mateusz Michalski uderzył po ziemi zza pola karnego. Szymon Frankowski wybił ją na rzut rożny. W odpowiedzi Dawid Gojny huknął z dystansu i Wrąbel też sparował piłkę na róg. W 36. minucie Widzew miał rzut wolny, po którym Lukas Duriska był bliski bramki samobójczej, ale Frankowski był na posterunku.

Sosnowiczanie dorzucili trzeciego gola

Po przerwie Zagłębie nie zamierzało bronić wyniku, tylko szukało trzeciej bramki. Znalazło ją w 57. minucie. Gojny wyłożył piłkę z lewej strony Gojny i Oliveira strzelił płasko ze środka pola karnego.

Trener Widzewa Enkeleid Dobi zareagował dokonując potrójnej zmiany. Łodzianie nie potrafili jednak stworzyć groźniejszej sytuacji, a w 88. minucie mogli stracić czwartego gola. Po wrzutce Gojnego Oliveira główkował z pięciu metrów i piłka trafiła w poprzeczkę!

Widzew przegrał po siedmiu meczach bez porażki oraz po trzech zwycięstwach z rzędu. Zagłębie zaliczyło drugą kolejną wygraną.

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Quentin Seedorf (22), 2:0 Quentin Seedorf (25), 3:0 Joao Oliveira (57)

Zagłębie: Frankowski - Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny - Misak (89. Radkowski), Karbowy (72. Korzeniecki), Ambrosiewicz, Oliveira, Seedorf (83. Ryndak) - Gregorio (90. Popczyk).

Widzew: Wrąbel - Stępiński, Grudniewski, Tanżyna, Gach - Michalski (81. Fundambu), Poczobut (60. Możdżeń), Mucha (61. Hanousek), Ameyaw (60. Samiec-Talar) - Tomczyk (38. Kun), Robak.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności