Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 2:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Gdzie był kibicowski "młyn" ze Stadionu Ludowego?

Zagłębie Sosnowiec wygrał z Wigry Suwałki
Zagłębie Sosnowiec wygrał z Wigry Suwałki Lucyna Nenow
W meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie w sobotę podejmowało Wigry Suwałki. Mecz na Stadionie Ludowym oglądało 1044 widzów. Byłeś na tym spotkaniu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Zagłębie Sosnowiec – Wigry.

Sympatycy Zagłębie mogli kupić bilety na mecz z Wigrami w atrakcyjnej cenie, ponieważ klub brał udział w akcji „Sosnowiec za pół ceny”, będącej nagrodą dla mieszkańców za dobrą frekwencję w wyborach do sejmu i senatu.

Sosnowiczanie nie wygrali jednak poprzednich trzech meczów, ich rywalem była przedostatnia drużyna w tabeli, na dodatek aura nie sprzyjała spędzenia czasu na stadionie.

Jednak ci, co przyszli, nie mogli narzekać, bo po 13. minutach Zagłębie prowadziło już 2:0. Najpierw do siatki trafił Patryk Małecki, a później Płamen Kraczunow. Na Stadionie Ludowym zrobiło się trochę głośniej, bo tym razem nie było na trybunach kibicowskiego „młyna”, zabrakło też kibicowskich flag. Możliwe, że kibice wybrali się do Warszawy na mecz Legii z Górnikiem Zabrze. W Sosnowcu nie było też kibiców Wigier.

Mecz odbywał się bez głośnego dopingu. Czasami tylko intonowano "Zagłębie, Zagłębie!". Dobrze za to słuchać było wszystkie komentarze z trybun oraz głośny jęk zawodu, gdy Fabian Piasecki skiksował pięć metrów przed bramką, zamiast zdobyć gola na 3:0.

W przerwie meczu na murawie nagrodzono 7-letnią Lenkę, która w spotkaniu z Chojniczanką została wybrana kibicką meczu. Dostała zestaw klubowych gadżetów.

Po przerwie kibice nie zobaczyli już goli, ale i tak cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów, bo trzech meczach bez zwycięstwa.