Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:3 [RELACJA]

Patryk Trybulec
Udostępnij:
Zagłębie Sosnowiec po emocjonującym i zwariowanym meczu uległo przed własną publicznością Wigrom Suwałki 2:3. Gospodarze, którzy przez większość spotkania w niczym nie przypominali tej samej drużyny, która w ostatnich dniach pokonała GKS Katowice i Górnika Zabrze, do ataku ruszyli dopiero pod koniec meczu. Do przerwy przegrywali już jednak 0:2 i nic nie zapowiadało, że będą w stanie podnieść się z kolana.

Sosnowiczanie swoich kibiców przyzwyczaili do tego, że walczą do końca i tanio skóry nie sprzedają. W 70. minucie trybuny podniosły się do jeszcze głośniejszego dopingu i na efekty nie trzeba było długo czekać. Bohaterem mógł zostać Michał Fidziukiwicz, który najpierw w 73. minucie zdobył gola kontaktowego, a w 86. doprowadził do wyrównania, ale radość Zagłębia nie trwała długo. Chwilę później, po rzucie rożnym po drugiej stronie boiska, na prowadzenie ponownie wyszli bowiem zawodnicy z Suwałk.

To jednak wciąż nie był koniec emocji. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla podopiecznych trenera Artura Derbina. Do piłki podszedł Fidziukiwicz, ale z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz gości, który wyczuł intencje napastnika Zagłębia, sparował piłkę na słupek i zamiast hat-tricka było zgrzytanie zębami i niedowierzanie. Czego żałować miał także Jakub Arak, który fatalnie przestrzelił przy próbie dobitki.