Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:2. Dwa gole Fernandeza dały krakowianom przełamanie ZDJĘCIA

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Wisłą Kraków 1:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zagłębie Sosnowiec przegrało z Wisłą Kraków 1:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Zagłębie Sosnowiec przegrało z Wisłą Kraków 1:2 w piątkowym meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi. Krakowianie w końcu się przełamali i odnieśli pierwszą wygraną od 20 sierpnia przerywając serię pięciu ligowych spotkań sosnowiczan bez porażki. Zobaczcie zdjęcia z pojedynku Wisła - Zagłębie.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:2. Dwa gole Fernandeza i przełamanie krakowian

Piłkarze Wisły po ośmiu meczach bez wygranej w końcu się przełamali. Ojcem zwycięstwa nad Zagłębiem był Luiz Fernandez. Hiszpan strzelił w Sosnowcu dwa gole i zrównał się w klasyfikacji z liderem I-ligowych snajperów Kamilem Bilińskim z Podbeskidzia. Obaj mają na koncie po 10 bramek.

Trener Artur Skowronek przegrał pojedynek ze swoją byłą drużyną. Tym samym przerwana została seria pięciu ligowych spotkań sosnowiczan bez porażki. Zagłębie po raz pierwszy od 9 września zeszło z boiska pokonane w meczu Fortuna 1. Ligi.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - WISŁA KRAKÓW

Potyczka na Stadionie Ludowym zaczęła się dobrze dla miejscowych. Komplet widzów zasiadających na trybunach nagrodził oklaskami gol Szymona Pawłowskiego. Filip Borowski podał mu piłkę na linię pola karnego, a Pawłowskiego łatwo ograł Ivana Jelicia Baltę i precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza krakowian.

Wisła wyrównała jeszcze przed przerwą. Po stracie Szymona Sobczaka goście wyprowadzili szybką akcję. Bartosza Jaroch uruchomił podaniem Luisa Fernandeza. Hiszpan poradził sobie z Vedranem Daliciem i strzałem z 12 metrów trafił do siatki.

Najlepszy strzelec krakowian był autorem także drugiego gola dla Białej Gwiazdy. Po zmianie stron dostał podanie z własnej połowy od Josepha Colley'a. Hiszpan rozegrał piłkę z klepki z Angelem Rodado i wyszedł na czystą pozycję, a następnie uderzeniem z 15 metrów po raz drugi pokonał Michała Gliwę.

Trener Skowronek w II połowie dokonał czterech zmian w skłądzie starając się odwrócić losy spotkania, ale wynik nie uległ już zmianie i Zagłębie przegrało ostatni w tym roku mecz na Stadionie Ludowym, a być może ostatni w ogóle pojedynek ligowy na tym obiekcie.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
1:0 Szymon Pawłowski (13), 1:1 Luis Fernadez (39), 1:2 Luis Fernadez (53)