Zagłębie Sosnowiec wygrało w Chorwacji z Sandecją Nowy Sącz 3:2

Sosnowiczanie zagrali kolejny sparing w Chorwacji
Sosnowiczanie zagrali kolejny sparing w Chorwacji Zaglebie.eu
W meczu o 3. miejsce turnieju Medulin Cup 2020 piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:2 (0:2). Oba nasze pierwszoligowe zespoły przebywają na zgrupowaniu w Chorwacji. Do kraju Zagłębie powróci z okazałym pucharem.

Sosnowiczanie zajęli 2. miejsce w swojej grupie, uzyskując dwa remisy i wygrywając walkowerem 3:0 mecz z FK Krupa (rywale zeszli z boiska w trakcie drugiej połowy). Ustąpiło jedynie aktualnie 6. drużynie bośniackiej ekstraklasy FK Radnik Bijeljina.

Nie przegap

Sandecja również zajęła w swojej grupie drugie miejsce remisując z bośniackim Rudarem Prijedor 1:1, wygrywając z rezerwami chorwackiej NK Istra 1:0 i ponownie remisując, tym razem z Bośniakami ze Zrinjskiego Mostar 1:1.

W „polskim“ meczu o trzecie miejsce do przerwy podopieczni Tomasza Kafarskiego prowadzili 2:0, ale po przerwie role się odwróciły i gole strzelali sosnowiczanie. Najpierw na listę wpisał się Tomasz Nawotka, potem Rafał Grzelak a zwycięskiego gola zdobył Patryk Mularczyk.

Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu piłkarzy z Sosnowca, akcje ofensywne sosnowiczan bardziej konkretne. Zmiany dokonane w przerwie meczu miały zresztą pozytywny wpływ na wydarzenia boiskowe. Do kraju powrócą z okazałym pucharem za trzecie miejsce.

Zagłębie Sosnowiec- Sandecja Nowy Sącz 3:2 (0:2)

0:1 Dominik Kun (25), 0:2 Damian Chmiel (36), 1:2 Tomasz Nawotka (56), 2:2 Rafał Grzelak (72), 3:2 Patryk Mularczyk (79)

Zagłębie: Perdijić (46. Stępniowski) - Grzelak, Polczak (46. Słomka), Łopata, Nawotka - Małecki, Sinior, Hołota (5. Babiarz), Szwed (46. Beneta), Quintais (46. Piasecki) - Pawłowski (60. Mularczyk).