Zagłębie Sosnowiec wygrało z Górnikiem Zabrze. Dwie bramki w 6 minut ZDJĘCIA

Patryk Trybulec
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1 Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
W roli faworyta hitowego pojedynku 6. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a Górnikiem Zabrze stawiani byli gospodarze, którzy przed meczem zajmowali trzecie miejsce w tabeli (9 pkt.). Jednak to goście byli bardziej zdeterminowani, bo sezon zaczęli fatalnie i na Stadion Ludowy przyjechali z czterema punktami na koncie.

Pierwsza połowa szlagierowego meczu nie zachwyciła, ale za to po przerwie kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Wyczuciem wykazał się trener Zagłębia Jacek Magiera, który w przerwie wymienił swoich dwóch skrzydłowych (Wojciecha Łuczaka zastąpił Marin Pribula, a Jakuba Wilka Robert Bartczak), dzięki czemu ataki Zagłębia nabrały tempa.

W 51. minucie Pribula pognał lewą stroną boiska, uderzył w stronę dalszego słupka, ale zamiast piłki w siatce był jedynie głośny jęk zawodu sosnowieckich kibiców.

I gdy wydawało się, że gospodarze wykorzystają swoją przewagę, to Górnik pierwszy wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców w 68. minucie wpisał się Igor Angulo.

Zanim jednak echo słynnego dzwonka Stanisława Sętkowskiego przestało nieść się po trybunach Stadionu Ludowego, Zagłębie doprowadziło do wyrównania.

W 76. minucie zamieszanie w polu karnym Górnika wykorzystał Arkadiusz Najemski i doprowadził do wyrównania.

Zagłębie poszło za ciosem i kilka minut później Martin Pribula został sfaulowany w polu karnym przez Erika Grendela, a „jedenastkę” na gola pewnym uderzeniem na gola zamienił Sebastian Dudek i pogrążył spadkowicza z ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 2:1 (0:0)

0:1 Igor Angulo (68), 1:1 Arkadiusz Najemski (76), 2:1 Sebastian Dudek (81 – karny)

Zagłębie Szumski – Budek, Najemski, Markowski, Udovicić – Wilk (46. Bartczak), Matusiak, Dudek, T. NowakZ, Łuczak (46. Pribula) – Sanogo (73. Matić).

Górnik Kasprzik – Ambrosiewicz, Kopacz, Danch, Kurzawa – GergelŻ, WolniewiczŻ (68. Grendel), K. Nowak (61. Skrzypczak), Przybylski, Plizga - Angulo