Zagłębie - Stomil 5:1 Strzelecki festiwal i efektowne zwycięstwo na Ludowym ZDJĘCIA + RELACJA

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1 Karina Trojok
Zagłębie - Stomil 5:1! W środę piłkarze Zagłębia Sosnowiec odrobili zaległości i ligowe i pokonali mierzącego w podium Chrobrego Głogów 2:1. Cztery dni później sosnowiczanie poszli za ciosem i odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, wygrywając efektownie ze Stomilem Olsztyn 5:1. W czterech ostatnich spotkaniach Zagłębie zdobyło 8 punktów i awansowało na 11. miejsce w tabeli. Goście pozostają w lidze nadal bez wyjazdowego zwycięstwa...

Kibice jeszcze na dobre nie zajęli swoich miejsc, a Zagłębie już przegrywało ze Stomilem 0:1. Gospodarze długo nie mogli się pozbierać po tym ciosie. Otrząsnęli się dopiero w drugiej połowie i odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Goście z Olsztyna prowadząc na Ludowym 1:0 też długo byli w szoku. Do tej pory tylko raz wrócili z wyjazdu z jednym punktem po meczu z Olimpią w Grudziądzu. Pozostałe mecze przegrali. Po zaległym meczu w środę z GKS Katowice piłkarze Stomilu nie wrócili do domów, pozostali na Śląsku i przygotowywali się do meczu z Zagłębiem.

Trener Dariusz Dudek musiał w przerwie użyć mocnych argumentów, bo po zmianie stron kibice oglądali zupełnie inną grę Zagłębia. Duża zasługa w tym Żarko Udovicicia i Vamary Sanogo, którzy obudzili pozostałych piłkarzy. Od pierwszych minut drugiej połowy Zagłębie grało szybciej, atakowało, konstruowało efektowne akcje. Na efekty takiej gry długo nie trzeba było czekać. Worek z bramkami rozerwał Szymon Lewicki.

Napastnik Zagłębia wykorzystał podanie z rzutu rożnego Adama Banasiaka, który kilka minut później popisał się kapitalnym strzałem z 25 metrów. Piłka wylądowała w samym okienku bramki Michała Leszczyńskiego.

Potem pierwsze skrzypce grała Sanogo. Najpierw asystował przy bramce Lewickiego – to już ósmy gol napastnika Zagłębia – potem wyłożył piłkę Patrykowi Mularczykowi, który zaledwie kilka sekund wcześniej wszedł na boisko. W końcu Sanogo sam wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu.

- Jesteśmy na fali wznoszącej mi mam nadzieję, że to utrzymamy - nie krył zadowolenia z wyniku trener Dudek. - W szatni powiedziałem chłopakom, że mecz jeszcze się nie skończył i tak było.Trafiliśmy ze zmianami.

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 5:1 (0:1)

0:1 Wiktor Biedrzycki (2)
1:1 Szymon Lewicki (63)
2:1 Adam Banasiak (69)
3:1 Szymon Lewicki (76)
4:1 Patryk Mularczyk (81)
5:1 Vamara Sanogo (90+2)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Widzów: 1430.

Zagłębie: Kudła – Sulewski, Jędrych, Cichocki, Mozler (46. Udoviczić) – Nawotka, Nowak, Banasiak (80. Mularczyk), Łuczak (46. Sanogo), Wrzesiński – Lewicki. Trener: Dariusz Dudek.

Stomil: Leszczyński – Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Gamakow (73. Dziemidowicz)– Głowacki (81. Dzięcioł), Biedrzycki, Lech, Dani Ramirez (73. Zahorski), Ziemann – Siemaszko. Trener: Tomasz Asensky.