Zagłębie w półfinale Pucharu Polski! Pasy za burtą!

Patryk Trybulec
Zagłębie zwycięskie!
Zagłębie zwycięskie! Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Zagłębie Sosnowiec awansowało do półfinału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Artura Derbina odrobili straty z pierwszego meczu i po rewelacyjnym rewanżu wyrzucili za burtę rywala z ekstraklasy.

Sosnowiczanie nie mieli nic do stracenia, a że ostatnio są na fali, od pierwszych minut bez kompleksów zaatakowali gospodarzy. Już w w 26. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wilka akcję zamknął w polu karnym Martin Pribula, który strzałem z woleja pokonał Krzysztofa Pilarza. Sosnowiczanie poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie także w dwumeczu (na Stadionie Ludowym Cracovia wygrała 2:1 przyp. red). Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Dudek, który skutecznie przymierzył z rzutu karnego podyktowanego za faul Miroslava Covilo na Adrianie Paluchowskim.
Po zmianie stron krakowianie, którzy długo nie mogli wyjść z szoku po tym co stało się w pierwszej połowie, nie mieli pomysłu na to, jak zdobyć choćby jedną bramkę, która doprowadziłaby do dogrywki. Ostatecznie to Zagłębie Sosnowiec, niczym rozpędzone Pendolino zameldowało się w półfinale Pucharu Polski.
Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 30 marca i 20 kwietnia przyszłego roku.
Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)
0:1 Martin Pribula (26), 0:2 Sebastian Dudek (40-karny)
Cracovia Pilarz – Rymaniak – Covilo, Polczak, Jaroszyński (78. Zjawiński), Rakels (62. WdowiakŻ) – Dąbrowski, Budziński, Cetnarski (46. WołąkiewiczŻ), Jendrisek - Diabang
Zagłębie Fabisiak – BudekŻ (65. Sierczyński), Sołowiej, Markowski, Udovicić – Wilk, Matusiak, Dudek, Fidziukiewicz (78. Fonfara), Pribula (58. Ryndak) – Paluchowski