Zagłębie - Wisła Kraków w Arenie Sosnowiec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sosnowieckie koszykarki awansowały do półfinału Suzuki Pucharu Polski

24.02.2023. Ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski koszykarek: MB Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack Kraków. Karina Trojok
W piątek 24.02.2023 r. w nowej Arenie Sosnowiec rozpoczął się turniej Suzuki Pucharu Polski koszykarek. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym MB Zagłębie Sosnowiec pokonało Wisłę CanPack Kraków 90:46. W sobotę sosnowiczanki zagrają w półfinale z BC Polkowice. Zobacz ZDJĘCIA.

Arena Sosnowiec to nowa hala wchodząca w skład ArcelorMittal Parku. Meczem otwarcia hali było czwartkowego spotkanie reprezentacji Polski koszykarzy w preeliminacjach EuroBasketu 2025 wygrane przez gospodarzy 87:72. Od piątku do niedzieli rozgrywany jest tu turniej o PP koszykarek. W sobotę 25 lutego nastąpi otwarcie stadionu - w meczu Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec podejmie GKS Katowice (początek o godz. 17.30).

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Suzuki Pucharu Polski koszykarek MB Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack Kraków, 24.02.2023 r.

W pierwszym spotkaniu grające w Enegra Basket Lidze Kobiet Zagłębie zmierzyło się z najlepszą drużyną I ligi - Wisłą Kraków. Sosnowiczanki na co dzień występują w starej hali przy ulicy Żeromskiego, a w piątek zaliczyły debiut w Arenie Sosnowiec. Na zwycięzcę tego ćwierćfinału czekał już w półfinale rozstawiony zespół BC Polkowice.

Zdecydowanym faworytem meczu był zespół Zagłębia prowadzony przez hiszpańskiego trenera Jorge Aragonesa.

25 punktów przewagi Zagłębia po dwóch kwartach

Pierwsze punkty zdobyły krakowianki, ale gospodynie wyszły na prowadzenie 6:2. Paulina Kuczyńska trafiła za trzy punkty (6:5). Wisła zaliczała straty, co Zagłębie skrzętnie wykorzystywało w szybkich kontrach. Przy wyniku 16:5 trener gości Michał Sumara wziął czas. Sosnowiczanki uciekły na 20:7 i trochę się rozkojarzyły i było 20:16.

Na koniec pokazała się sosnowiecka młodzież

Przewaga Zagłębia na początku II kwarty stopniała do trzech punktów - 22:19. Sosnowiczanki szybko opanowały sytuację, zagrały mocniej w obronie i punktowały rywalki. Kiedy Jessica January trafiła za trzy, a Batape Zampare dorzuciła dwa było juz 38:22. Alicja Jarząb trafiając dwa wolne ustaliła wynik do przerwy, który oznaczał też najwyższe prowadzenie gospodyń - 51:26.

Po przerwie Zagłębie dalej robiło swoje. Po koszu Quinn Urbaniak-Dornstauder mieliśmy już 34 punkty przewagi (60:26) i Wisła wzięła czas dla trenera. „Biała Gwiazda” starała się poprawiać wynik, wygrała III kwartę 13:11 i było 62:39. Sosnowiczanki ponownie się zmobilizowały. Sylwia Wojtylas trafiła „trójkę” i wynik na tablicy znów wyglądał imponująco - 76:41. Trener Zagłębia wprowadził na parkiet 16-letnią Ninę Micek, 15-letnią Aleksandrę Lesiak i 15-letnią Marzenę Złocińską. Micek zdobyła kosza na 85:44. Zaraz potem po punktach Złocińskiej mieliśmy najwyższą przewagę w meczu 90:44.

MB Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack Kraków 90:46 (22:17, 29:9, 11:13, 28:7)

Zagłębie: Mistinova 19, January 14, Zempare 14, Wnorowska 12, Urbaniak-Dornstauder 11 oraz Jarząb 6, Wojtylas 5, Grzenkowicz 4, Złocińska 3, Micek 2, Lesiak 0

Wisła: Jasiulewicz 11, Jackowska 9, Stasiuk 8, Krzywoń 6, Kuczyńska 5 oraz Bukowczan 3, Natkaniec 2, Kwiecień 2, Kozłowska 0, Góral 0, Wojas 0, Orlicka 0

Terminarz i wyniki Suzuki Pucharu Polski Kobiet 2023

Ćwierćfinały (piątek, 24.02)
17:00 MB Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack Kraków 90:46
19:30 VBW Arka Gdynia - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 65:71
Półfinały (sobota, 25.02)
17:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Polski Cukier AZS UMCS Lublin
20:00 BC Polkowice - MB Zagłębie Sosnowiec