Zagrożenia otyłością na różnych etapach życia. Konferencja Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 19 maja 2021 r.

Materiał informacyjny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Dnia 19 maja 2021 roku odbędzie się I Konferencja „Zagrożenie otyłością w różnych okresach życia”, realizowana w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu”. Głównym zamysłem przeprowadzenia konferencji jest zwiększenie świadomości dotyczącej problemu otyłości w każdej grupie wiekowej oraz zaproponowanie rozwiązań, które pomogą w lepszym poznaniu choroby, jej leczeniu i zapobieganiu. W związku sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju związaną z dynamicznym narastaniem liczby zakażeń, wywołanych wirusem SARS-CoV-2 oraz wprowadzonymi z tym obostrzeniami, konferencja odbędzie się w trybie online z wykorzystaniem platformy ZOOM.

Celem I Konferencji jest skonfrontowanie oraz porównanie zagadnienia otyłości w postaci wiedzy akademickiej pracowników naukowych reprezentujących różne dyscypliny w ramach dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu z wiedzą praktyczną uczestników konferencji.

Wykładowcami będą uznani w reprezentowanych w swojej dziedzinie dyscyplinach eksperci ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Rejestracja odbywać się będzie poprzez stronę internetową konferencja-zagrozenie-otyloscia.sum.edu.pl

Dodaj ogłoszenie