Zakopane 2020: Konkurs drużynowy w obiektywie [ZDJĘCIA] Puchar Świata w skokach

Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich Zakopane 2020. Zawody wygrali Niemcy przed Norwegią i Słowenią. Zobaczcie znakomite zdjęcia, pokazujące walkę najlepszych skoczków świata.

Polacy kibice liczyli na więcej. Po serii miejsc na podium w drużynowych konkursach w Zakopanem reprezentacja Polski zajęła jednak dopiero piąte miejsce. Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki przegrali z Niemcami, Norwegami, Słoweńcami i Japończykami.

Kibicom w pamięci zapadnie fantastyczny skok Japończyka Yukiyi Sato, który lądując na 147 metrze ustanowił nowy rekord Wielkiej Krokwi. To dzięki niemu Azjaci do końca liczyli się w walce o podium.

Nie przegap

Po podliczeniu wyników indywidualnych najlepszy okazał się Niemiec Stephan Leyhe, drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecie Karl Geiger. Kamil Stoch był szósty, Piotr Żyła dziewiętnasty, a Jakub Wolny trzydziesty.

Słaby występ Biało-Czerwonych sprawił, że w klasyfikacji Pucharu Narodów znów spadli na czwarte miejsce. Na czele są Austriacy (2946 pkt.) , Norwegowie (2757 pkt.) i Niemcy (2592 pkt.). Polacy mają na koncie 2554 pkt.

Zobaczcie zdjęcia z sobotniego konkursu drużynowego w skokach narciarskich w Zakopanem 2020.