ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3. Rycerze pobili mistrzów

Wiktoria Żesławska
Jurajscy Rycerze wygrywają z mistrzem Polski 3:0. Wracają do domu z cennymi, trzema punktami. Aluron CMC Warta Zawiercie
Zespół Aluron CMC Warty Zawiercie pokonał na wyjeździe mistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle! Gospodarze zagrali drugim składem i zapłacili za to srogą karę. W ZAKSIE zagrał wypożyczony z Warty Dominik Depowski.

Początek dla Zawiercia

Do inauguracyjnego seta meczu z Aluronem Wartą Zawiercie zespół z Kędzierzyna wyszedł swoim drugim składem. Pierwszą piłkę dla Zaksy zagrał wypożyczony z Warty Dominik Depowski, który w Kędzierzynie przebywa dopiero od kilku dni. Po asie dla Rycerzy Mateusza Malinowskiego goście objęli prowadzenie 4:2. Bezbłędny pozostawał Malinowski, który idealnie dogadywał się na boisku z Maxem Cavanną, mylił się za to Depowski. Drużyna z Kędzierzyna nie odrobiła już strat, nie udało jej też zatrzymać w ataku Malinowskiego. Set zakończył się 25:18 dla Aluronu.

Wyrównana walka zakończona zwycięstwem Aluronu

Drugi set rozpoczął się przewagą Zaksy 4:1, kiedy Bartłomiej Kluth przebił się przez podwójny blok Zawiercia. Drużyna z Kędzierzyna utrzymywała nad Zawierciem bezpieczną przewagę trzech punktów, ale Warta odrobiła stratę i doprowadziła do remisu 12:12. Gra była dużo bardziej wyrównana niż w pierwszej partii - długo żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej przewagi. W końcówce seta Paweł Halaba po raz w drugi w tym meczu pokazał punktową zagrywkę na 20:19. W końcówce emocje aż buzowały. ZAKSA prowadziła 23:22, ale to Zawiercie miało swoją pierwsza piłkę setową - 24:23. Ostatnie oczko zagwarantował Zawierciu Depowski, który pomylił się i przestrzelił w ataku. Zawiercie wygrało tego seta 25:23.

Zabawa Aluronu w trzecim secie

Na pozycji środkowego po stronie Zawiercia pozostał Marcin Kania, i to na dość długo - Aluron zaczął trzeciego seta od 3:0, po czym zwiększył różnicę do 7 oczek. Po wzięciu czasu gospodarze powoli odrabiali straty, ale Warta odparła ten ostatni zryw i mocny atak Pawła Halaby zapewnił jej piłkę meczową. Zawiercianie zakończyli to spotkanie w trzecim secie wynikiem 25:19.

MVP spotkania: Mateusz Malinowski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 23:24, 19:25)