Zamach w Strasburgu: Polak z Katowic zmarł po ataku...

  Zamach w Strasburgu: Polak z Katowic zmarł po ataku terrorysty ISIS we Francji

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zmarł Polak postrzelony w zamachu terrorystycznym we Francji. Bartosz Niedzielski to 36-latek z Katowic pracujący w Parlamencie Europejskim. Został ciężko ranny podczas wtorkowego zamachu terrorystycznego w Strasburgu, zmarł w szpitalu.
  Zamach we Francji - strzelanina w Strasburgu
  Francja: Strzelanina w Strasburgu. Wśród ofiar jest Polak. To mieszkaniec Katowic Bartosz N.
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©aptn/Associated Press/East News

  Zamach we Francji: Polak ofiarą strzelaniny w Strasburgu  ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE STRASBURGA
  Zobacz galerię


  Przypomnijmy, że w Strasburgu, 11 grudnia 2018, doszło do ataku terrorystycznego. Przyznało się do niego państwo islamskie ISIS. Francuskie MSW, jeszcze w dniu zamachu, informowało o trzech ofiarach strzelaniny w Strasburgu na jarmarku świątecznym. Ranny został Polak z Katowic. Informowaliśmy o tym jako pierwsi. Trafił do szpitala w stanie krytycznym stanie. Dziś, 16 grudnia, dowiedzieliśmy się, że zmarł.

  Czytaj więcej:
  Zamach w Francji: Strzelanina w Strasburgu. Polak wśród zabitych w ataku terrorystycznym. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie
  Znajomy zmarłego pisze tak:

  - Rozmawialiśmy po zamachu terrorystycznym w Paryżu w 2015 r. Nie szukał winnych tam, gdzie szukają ich fanatycy, rasiści, zwolennicy łatwych odpowiedzi czy ci, którzy i tak wiedzą lepiej. Winnych widział wśród tych, którzy wywołują wojny, sprzedają broń, sieją nienawiść.  Jak się dowiedzieliśmy od jego znajomych ze Strasburga, we wtorek 11 grudnia, kiedy zamachowiec, 29-letni Francuz pochodzenia marokańskiego Cherif Chekatt, rozpoczął swój śmiertelny marsz i zaczął strzelać do ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym, Bartosz rzucił się na napastnika, by go powstrzymać.

  Prezydent Andrzej Duda wspomniał zmarłego Polaka


  To wtedy został postrzelony w głowę i w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala. Wczoraj zmarł w szpitalu. Informację tę podał na Facebooku brat Bartosza, a nam potwierdził ją również jeden z Polaków pracujących w Parlamencie Europejskim.

  Według informatora „Gazety Wyborczej”, Bartosz Niedzielski próbował powstrzymać terrorystę przed jednym z klubów w Strasburgu, w którym 11 grudnia miał się odbyć koncert. Bartosz, wraz ze znajomym z Włoch mieli rzucić się i powstrzymać zamachowca, który próbował wejść do klubu, by tam dokonać rzezi. Mogłaby się ona skończyć wielką liczbą ofiar, podobnie jak podczas rzezi w paryskim klubie Bataclan, gdzie w 2015 roku terroryści zastrzelili co najmniej 35 osób.

  Znajomy Bartka, Włoch, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Polak walczył o życie. Katowiczanin został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywał na oddziale intensywnej terapii. Jego stan był ciężki. - Bartek oddycha. Lekarze nie orzekli o śmierci mózgu, chociaż wcześniej takie informacje się pojawiały w mediach. Znajomi od piątku spotykali się, modlą się razem, zamówili mszę za zdrowie rannego Polaka - informował w minionym tygodniu znajomy Bartosza.

  Policja zastrzeliła zamachowca
  Przyjaciele Bartosza organizowali się także na Facebooku i szykowali pomoc. Najnowsze wieści i słowa otuchy przekazywali sobie na Facebooku także francuscy przyjaciele Polaka.

  Bartosz Niedzielski był niezwykle lubiany i szanowany w swoim środowisku. Wszyscy mówią, że to wspaniały człowiek, niezwykle przyjacielski i chętnie pomagający innym.

  - Chodziliśmy razem do podstawówki, koleżanka z jego rocznika wspomina, że od dziecka miał dar do języków obcych - informuje kolega Bartosza. - Przeprowadził się do Francji i zamieszkał w Strasburgu. Nie miał żadnych problemów, jest powszechnie lubiany - dodaje.

  Ofiary ataku terrorysty w Strasburgu

  • Barto Pedro Orent-Niedzielski zmarł około godziny 18:00 czasu lokalnego w niedzielę. Spędził pięć dni w śpiączce.
  • Kamal Naghchband był mechanikiem pochodzącym z Afganistanu. Ojciec trójki odwiedzał jarmark z rodziną i został postrzelony w głowę.
  • Anupong Suebsamarn, lat 45, był obywatelem Tajlandii na wakacjach z żoną.
  • Antonio Megalizzi, 29-letni włoski dziennikarz, został poważnie ranny podczas ataku, a jego śmierć została ogłoszona trzy dni później.
  • Zmarł także emerytowany pracownik bankowy w wieku 61 lat ze Strasburga
  .

  W związku z zamachem w Strasburgu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Francji, informując o wprowadzeniu najwyższego alertu antyterrorystycznego.

  - Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca podróżującym do Francji zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Po zamachu wprowadzono 3. (najwyższy) poziom alertu antyterrorystycznego. Oznacza to, że według władz miejscowych zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie - czytamy na stronie ministerstwa. Na francuskich przejściach granicznych obowiązywały wzmożone kontrole.

  Jak doszło do tej tragedii? Czytajcie we wcześniejszych aktualizacjach poniżej:

  [AKTUALIZACJA 14.12. GODZ. 18.20]

  Jak podaje radio France Bleu, zmarła czwarta ofiara zamachu, która znajdowała się w krytycznym stanie. Zmarły to młody włoski dziennikarz Antonio Megalizzi.

  ***

  Sprawca strzelaniny Cherif Chekatt zginął, gdy otworzył ogień do policjantów antyterrorystów, którzy go tropili. Policjanci odpowiedzieli ogniem.

  Tuż po jego zabiciu, do zamachu terrorystycznego przyznała się lokalna organizacja państwa islamskiego ISIS.

  - To znacznie utrudni śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie dotyczące przyczyn zamachu w Strasburgu. Czy był atakiem terrorystycznym czy też miał podłoże kryminalne - mówią prokuratorzy w Strasburgu.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel RP. Rodzina rannego została objęta opieką konsularną.

  Dziennik Zachodni dotarł do bardziej szczegółowych informacji, z których wynika, że polska ofiara zamachu to 36-letni katowiczanin, Bartosz - pracownik Parlamentu Europejskiego, mieszkający na co dzień w Strasburgu.

  - Chodziliśmy razem do podstawówki, koleżanka z jego rocznika wspomina, że od dziecka miał dar do języków obcych - informuje nasz rozmówca.

  Przeprowadził się do Francji i zamieszkał w Strasburgu. Nie miał żadnych problemów, jest powszechnie lubiany.

  Zamach w Strasburgu: Bartek walczy o życie  Po zamachu w Strasburgu został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest ciężki. Do czwartku w południe nie zmienił się od wtorkowej strzelaniny.

  - Bartek oddycha. Lekarze nie orzekli o śmierci mózgu, chociaż wcześniej takie informacje się pojawiały. Znajomi dzisiaj około godz. 18 spotykają się na wspólnej mszy - informuje znajomy Bartosza.

  Jego znajomi z Katowic organizowali się na Facebooku i szykowali pomoc. Najnowsze wieści i słowa otuchy przekazują sobie na Facebooku także francuscy przyjaciele Polaka.


  Zamachowiec ze Strasburga poszukiwany  Kim jest zamachowiec? Według policji to 29-letni Cherif Chekatt - Francuz marokańskiego pochodzenia. Mężczyzna urodził się i mieszkał w Strasburgu.
  Napastnik za swoją przeszłość kryminalną wtorkowego ranka miał zostać aresztowany.

  - Sprawca strzelaniny w Strasburgu miał być we wtorek zatrzymany przez żandarmerię za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa - podaje France TV Info.

  29-latka nie zastano jednak w domu. Kilka godzin później zaatakował na jarmarku. W centrum miasta trwa obława na napastnika.- Został postrzelony przez żołnierzy zanim zbiegł z miejsca zdarzenia. W dzielnicy, w której prawdopodobnie się schronił, słychać wymianę ognia - poinformowała francuska policja.  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (71)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Popierał islam

  i (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  i od islamu padł.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kochajmy Polskę, bo jest piękna i bezpieczna

  włodi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Mógł siedzieć w kraju w Polsce, zachciało mu się Francji to ma. U nas co najwyżej mógłby trafić na zdziczałe osoby z KODu, czy przygłupów z ObywateliRP ale oni to na strzała i leżą i kwiczą.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uciekł od sklerotyka a trafił na fanatyka

  Ziutek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 12

  CZEMU JESTEŚ TAKI SKROMNY I NIE WYMIENIŁEŚ NAJWAŻNIEJSZYCH!!! Pojechał do Francji bo nie mógł już wytrzymać w Polsce z obłąkańcami z PiS!!!!Gdyby już kilka lat temu ubrali ich w kaftan i zawieźli...rozwiń całość

  CZEMU JESTEŚ TAKI SKROMNY I NIE WYMIENIŁEŚ NAJWAŻNIEJSZYCH!!! Pojechał do Francji bo nie mógł już wytrzymać w Polsce z obłąkańcami z PiS!!!!Gdyby już kilka lat temu ubrali ich w kaftan i zawieźli do szpitala ten chłopak mógłby spokojnie żyć w Polsce!!!Co zrobić jak dla wyborcy cenniejszy jest idiota od rozumnego Polaka????zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jakaś ciotka była z tego faceta...

  Arleta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  Jaki tam z niego Polak? To jakiś "działacz" homogrup o ksywie Barto Pedro Orent...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ta „ciotka”, gej, działacz LGBT rzucił się na zamachowca i powstrzymał go przrd wejściem do klubu pe

  Majster (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  I to automatycznie pobawia go obywatelstwa? Ta „ciotka”, gej, działacz LGBT rzucił się na zamachowca i powstrzymał go przrd wejściem do klubu pełnego ludzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cóż... Jego wybór i jego decyzja!

  Ginter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Dla mnie rzucenie się na gościa z długą bronią, to objaw głupoty a nie bohaterstwa. Jego decyzja, trzeba to uszanować.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To bohater.

  zibi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Naraził i poświęcił życie aby uratować wiele osób.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Igor

  Igor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Za to co napisałeś o tym bohaterze powinieneś zd......

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rzucanie się w ogień, albo spienione fale

  falhel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  to też głupota. Jakakolwiek walka zresztą też. Bohaterstwo może być ale tylko na podobieństwo Mrożkowego Lucusia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wielki smutek

  Frans (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

  Wieczny odpoczynek dla zmarłego bohatera .Oby durni politycy/zwłaszcza we Francji i w Niemczech/wyciągnęli wreszcie wlasciwe wnioski.
  Oby ta tragiczna śmierć nie była daremna.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/uroczystosci-w-sahryniu-wojewoda-lubelski-oburzony-

  Tor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Politycy naja to gdzies- nie gina ich rodziny bo maja ochrone. Politycy musza wykinywac to co wytresowana wierchuszka ktora im przewodzi. Aaaa wierchuszka to pacynki sterowane przez mocodawcow...rozwiń całość

  Politycy naja to gdzies- nie gina ich rodziny bo maja ochrone. Politycy musza wykinywac to co wytresowana wierchuszka ktora im przewodzi. Aaaa wierchuszka to pacynki sterowane przez mocodawcow ktorym zalezy na chaosie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taka jest ta durna europa

  pomylenie pojęć (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

  a stale nas oskarżają o smog, obozy koncentracyjne, niezgodność Polski z zasadą wyższa kastystarej europy, oraz machanie groźnie paluszkiem niesfornym polaczkom. Pańska wyższość i ich PO-wskich...rozwiń całość

  a stale nas oskarżają o smog, obozy koncentracyjne, niezgodność Polski z zasadą wyższa kastystarej europy, oraz machanie groźnie paluszkiem niesfornym polaczkom. Pańska wyższość i ich PO-wskich służb w Polsce dosyć !!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RIP

  monte verde (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Dobry człowiek jak widać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ISIS-PISIS

  ISIS-PISIS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 32

  ISIS - PISIS.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie "żołnierzem isis"

  rem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 3

  tylko bandytą i kryminalistą.
  Nazywajcie rzeczy po imnieniu. Tak samo jak nie ma "psudokibiców", tylko są bandyci, gangsterzy, mordercy i złodzieje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Każdy jest równy, i każdy może wylądować w piachu.

  Żołnierz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 12

  Liczmy na to że Amerykaniskie wojsko jakie stacjonują w Polsce jest tu w jakimś celu, a ten cel to wypowiedzenie wojny Europie Zachodniej. Zlikwidować każdego kto przyczynił się do obecnej...rozwiń całość

  Liczmy na to że Amerykaniskie wojsko jakie stacjonują w Polsce jest tu w jakimś celu, a ten cel to wypowiedzenie wojny Europie Zachodniej. Zlikwidować każdego kto przyczynił się do obecnej niebezpiecznej sytuacji na starym kontynencie. Likwidować do 10 pokolenia, nie zważając na stanowisko bo każdy jest równy, i każdy może wylądować w piachu. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Amerykańskie wojsko....

  podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  jest tu w celu koordynowania transportu aktywów z Izraela do Polski i na Ukrainę- byłą Chazarię, czyli pierwotne miejsce chowu i urodzeń ponad 90% dzisiejszych "Żydów". Niestabilna sytuacja Izraela...rozwiń całość

  jest tu w celu koordynowania transportu aktywów z Izraela do Polski i na Ukrainę- byłą Chazarię, czyli pierwotne miejsce chowu i urodzeń ponad 90% dzisiejszych "Żydów". Niestabilna sytuacja Izraela i chęć odzyskania dawnych ziem, to obecny cel tej nacji. Dodam, że ci "Żydzi" nie są semitami, nie mają ani jednego genu semickiego, a tym samym prawa do okupacji kawałka Palestyny. Amerykanie Polske mają w d..., tam też rządzi Chabad lubavitch...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeśli będą likwidować KOD, mogą w Polsce działać

  Koza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Może Żydzi zlikwidują KODziarzy, bym był im za to wdzięczny.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA