Zanim wyruszysz w trasę. Jakie dodatkowe ubezpieczenie samochodu wybrać?

Materiał informacyjny mtu24.pl
OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jednak chroni ono bardziej innych użytkowników dróg niż nas samych. Warto więc zwrócić uwagę na ubezpieczenia dodatkowe, które zapewnią nam spokój podczas jazdy zarówno w mieście, jak i w trasie. Ubezpieczyciele oferują wiele rozwiązań, które można dopasować do własnych preferencji.

Ubezpieczenie auta – co musisz posiadać?

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, czyli OC posiadaczy pojazdów, to obligatoryjna ochrona, którą musi posiadać każdy właściciel pojazdu. Jest to wymóg ustawowy i nie ma od niego odstępstwa. Gwarantuje ono bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku, to wszystkie koszty są pokrywane z ubezpieczenia OC sprawcy.

Jednak poza OC warto rozważyć zakup innych ubezpieczeń, które gwarantują nam przede wszystkim spokój. To szczególnie istotne w ruchu miejskim, gdzie jest najwięcej stłuczek, otarć czy innych zdarzeń, które mogą być dla nas problemem.

Jako pierwsze na myśl przychodzi ubezpieczenie AC. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku aut nowych lub prawie nowych. Mając autocasco, można spać spokojnie, ponieważ bez względu na to czy nasz samochód zostanie ukradziony czy będziemy mieli stłuczkę, łatwo i szybko możemy uzyskać odszkodowanie. Natomiast jeśli mamy starszy samochód lub nie jest on bardzo wartościowy, możemy pomyśleć o ubezpieczeniach chroniących wyłącznie od kradzieży lub działania żywiołów – np. gradu.

Pakiety ubezpieczeń, które warto mieć

Jeśli uznamy, że nie potrzebujemy pełnej ochrony AC, możemy skorzystać z ubezpieczeń dodatkowych – takich jak np. Assistance. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala spokojnie podróżować bez obaw o ewentualne koszty w przypadku awarii czy stłuczki z innym pojazdem – możemy skorzystać m.in. z holowania. Wydajemy mniej, a wciąż mamy zabezpieczenie na wypadek konkretnych sytuacji. Na pewno warto dokupić ubezpieczenie NNW, które pozwala na pokrycie kosztów ewentualnego leczenia kierowcy lub pasażerów – jeżeli doznają urazu podróżując pojazdem (np. skręcenia kostki przy wysiadaniu z samochodu).

Warto też zabezpieczyć najbardziej newralgiczne elementy auta. Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie szyb samochodowych (dostępne np. na stronie mtu24.pl) oraz opon. Szyby mogą zostać zniszczone w wyniku wandalizmu, ale też w trakcie jazdy – kamyk lecący spod kół innego pojazdu może łatwo uszkodzić szybę w naszym samochodzie. Ubezpieczenie szyb samochodowych i opon przyda się każdemu kierowcy – niezależnie od doświadczenia za kółkiem.

Ubezpieczenia dodatkowe dają nam komfort użytkowania pojazdu. W łatwy sposób uzyskamy pomoc w przypadku awarii czy wypadku. W razie uszkodzenia szyby – serwis bezgotówkowy wymieni ją na nową. W razie nieszczęśliwego wypadku bez zbędnych formalności otrzymasz świadczenie, które będziesz mógł wydać, np. na rehabilitację.

Dodaj ogłoszenie