Zapraszamy na relację z IX Forum Seniora w wersji online!

DM

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Już po raz dziewiąty spotkaliśmy się na Forum Seniora. Tym razem rozmawialiśmy m.in. o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe oraz jak prawnie zatroszczyć się o swoją przyszłość. Poruszyliśmy także tematy rehabilitacji po COVID-19 oraz dbania o wzrok. Nasz gość specjalny, Beata Borucka znana jako Mądra Babcia, opowiedziała o telewizji interaktywnej Senior TV i nowych mediach!

Forum Seniora to wydarzenie cykliczne dobrze znane seniorom z województwa śląskiego. Poprzednie edycje - zarówno te, organizowane na żywo, jak i te internetowe - cieszyły się dużą popularnością. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ponownie spotkaliśmy się w internecie 29 czerwca o godz. 10:00.
- Bardzo cieszymy się, że nowa, internetowa formuła Forum Seniora spodobała się jego uczestnikom - mówi Krzysztof Gronowicz, dyrektor marketingu "Dziennika Zachodniego". - Dzięki organizacji spotkania online może wziąć w nim udział więcej seniorów. Po ostatnim spotkaniu w lutym otrzymaliśmy mnóstwo zapytań, kiedy odbędzie się następna edycja imprezy. Dlatego z przyjemnością zaprosiliśmy na kolejne spotkanie.

GOŚĆ SPECJALNY

Gościem specjalnym wydarzenia była Beata Borucka, znana jako Mądra Babcia! Autorka książek, twórczyni telewizji internetowej Silver TV, liderka największej społeczności kobiet w wieku 50+, a prywatnie - mama i babcia trojga wnucząt. Pani Beata opowie o przedsiębiorczości w wieku senioralnym, telewizji interaktywnej Silver TV i nowych mediach. Doradzi także, jak odciągnąć wnuki od internetu.

PROGRAM FORUM SENIORA
  • Poruszymy najważniejsze kwestie prawne dotyczące seniorów.
    Edyta Przybyłek
    - właścicielka Kancelarii Prawnej IURISCO doradzi jak zatroszczyć się o swoją przyszłość w razie ciężkiej choroby i czy dożywotnie emerytury w zamian za sprzedaż nieruchomości bankowi to dobry pomysł. Rozmowa przeprowadzona będzie po śląsku!

  • Jak odzyskać siły po COVID-19? - o powrocie do pełnej sprawności po chorobie porozmawiamy z Adamem Rybickim, dyrektorem medycznym i wiceprezesem Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń S.A. oraz Ewą Rybicką, dyrektorem Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Prelegenci opowiedzą także o rehabilitacji pocovidowej, którą oferuje Uzdrowisko Ustroń zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie.

  • Jak seniorzy odnajdują się w wolontariacie? Na to pytanie odpowie Ewa Kulisz – członek zespołu ds. wyzwań demograficznych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

  • Dowiemy się również jak ważni są seniorzy i ich potrzeby w działaniach miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Rozmowa z Katarzyną Miazio – kierownikiem projektu pn. Dążenie do spójnej polityki społecznej wobec osób starszych - Metropolia przyjazna seniorom.

  • Poznamy wakacyjne atrakcje dla seniorów. Ofertę Miasta Katowice przedstawi Jolanta Wolanin, zastępca Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej

  • Porozmawiamy także ze specjalistami z zakresu okulistyki i optyki oraz medycyny estetycznej i wpływie botoksu na... migrenę!

Partnerzy Forum:

__________

Informacji o Forum Seniora udziela:
Anna Gałuszka
tel. 502499257
e-mail: [email protected]