Już w najbliższy weekend (4-5 sierpnia) w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku odbędzie się XII Folkloriada Jurajska.

W najbliższy weekend razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poraju, wójtem Poraja oraz starostą myszkowskim zapraszamy na XII Folkloriadę Jurajską, która rozpocznie się w sobotę o godz. 12.

Impreza przez dwa dni będzie się odbywać w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku. W sobotę odbędzie się X Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych.

W festiwalu wezmą udział zespoły z całej Polski. O godz. 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru, zespół „Looka” w programie „Biesiada Show”. Po koncercie odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników, a później ponownie wystąpi zespół „Looka”.

W niedzielę, 5 sierpnia, odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Kapeli Podwórkowych oraz XII Konkurs Rękodzieła Artystycznego, którego zwycięzca pojedzie do Europarlamentu na zaproszenie europosła Jerzego Buzka, a także VII Festiwal Kulinarny „Jurajskie Smaki”.

Początek niedzielnej imprezy o godz. 15. W pierwszym bloku artyści będą występować od 15 do 16.30. Kolejną część koncertów zaplanowano na godz. 18-20. O 20.30 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników, a później na scenie zaprezentują się laureaci.
Folkloriadzie będą towarzyszyć: Targi Sztuki Ludowej, Wesołe Miasteczko „Franko” z Czech oraz catering. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień