Żarki: Pracownia zabawek już działa. Można samodzielnie...

  Żarki: Pracownia zabawek już działa. Można samodzielnie zrobić szmacianą lalkę [ZDJĘCIA]

  BR/ mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Żarki: Pracownia zabawek już działa. Można samodzielnie zrobić szmacianą lalkę [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii
  Pracownia zabawek w Żarkach Jurajskie Żarki zyskały nową atrakcję turystyczną. Oficjalnie oddano do użytku pracownię w prawdziwej wiejskiej stodole. Jest to miejsce twórczej zabawy nie tylko dla dzieci. To tu samodzielnie można stworzyć drewnianą lub szmacianą zabawkę. Oferta dla turystów indywidualnych, ale również dla grup zorganizowanych, szczególnie szkolnych i przedszkolnych.
  Gospodyni tego miejsca to Dagmara Muszyńska i właśnie na jej ręce kwiaty złożył burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski gratulując przedsięwzięcia. Kwiaty i specjalne podziękowanie złożyli również pracownicy, którzy w pracowni otrzymali pracę.

  - Miejsce to zostało stworzone z udziałem dofinasowania w ramach spółdzielni socjalnej – powiedziała Dagmara Muszyńska. – Zatrudnione osoby obsługują m.in. turystów, bo Pracownia Zabawek Stodoła to nowa atrakcja turystyczna.
  W dniu otwarcia nie zabrakło dzieci, dla których zorganizowano specjalne warsztaty przy stodole i w sąsieku, który został klimatycznie przygotowany pod pełnienie nowej funkcji. Wygodne stoły do pracy, kącik wypoczynkowy dla opiekunów, a dla pracujących niewielka stolarnia.

  - Pracownia jest miejscem twórczej zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym materiałem, z którego wykonywane są zabawki jest drewno, ale uczestnicy warsztatów mogą dla siebie, z pomocą instruktorów, wyczarować i Przytulanki i inne szmaciane zabawki inspirowane dziecięcą i młodzieżową popkulturą – dodaje D. Muszyńska.
  Stodoła do końca października czeka na gości w każdą sobotę od godziny 14.00 do 18.00. Wcześniej w godzinach 10:00-14:00 warsztaty artystyczne w EtnoJurze przy ul. Leśniowskiej 26. EtnoJura mieści się tuż przy targowicy i warto wiedzieć, iż proponuje warsztaty z opcją “Mama zwiedza jarmark”. Dzieci zostają na warsztatach w pracowni, a rodzicie mają czas na “zwiedzenie” jarmarku.
  Jeśli chodzi o warsztaty dla grup, to z pewnością stodoła jest świetnym miejscem na wycieczkę klasową lub przedszkolną. Wystarczy zadzwonić, a konkretna oferta zostanie przygotowana pod kątem grupy i jej wymagań oraz połączona w pakiecie z innymi produktami turystycznymi, jak Stary Młyn, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, EtnoJura, zagrody: Maciejówka, czy Agroskałka oraz sanktuarium Leśniowskim.

  INFO PRAKTYCZNE
  PRACOWNIA ZABAWEK S T O D O Ł A

  Zabytkowy Zespół Stodół – Jarmark Żarecki, 42-310 Żarki
  tel. 730-950-551, 731-926-776, 531-309-130
  kontakt@pracownia-zabawek.pl

  *Marszałek Saługa: PiS buduje swoją siłę na lęku ludzi ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
  *Wojewoda Wieczorek: Nie będzie medialnych rozliczeń ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
  *Katowice: 390 porzuconych psów i kotów w te wakacje ZOBACZ ZDJĘCIA, MOŻE ZECHCESZ ADOPTOWAĆ
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo