MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zarząd Województwa Śląskiego może nie dostać absolutorium?

BS
Klub Radnych Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej poinformował, że nie widzi dziś możliwości głosowania za udzieleniem absolutorium Zarządowi Województwa Śląskiego.

Janusz Moszyński w imieniu Klubu tłumaczy, że budżet roku 2008 realizowany był w relatywnie komfortowych warunkach. W minionym roku nie odbywała się kampania wyborcza i wybory parlamentarne, opozycja nie składała wniosków o odwołanie zarządu województwa, mógł on liczyć na przychylność rządu oraz dysponował znaczącą większością w Sejmiku, z czego korzystał, składając projekty 16 uchwał Sejmiku, zmieniających budżet województwa, w tym 15 uchwał zmieniających wielkość budżetu.

Tymczasem zarząd zrealizował dochody województwa w 64,6 proc. planu po zmianach, natomiast wydatki w 60,3 proc.. Zadania własne samorządu województwa zostały wykonane w 58,9 proc., ale wydatki na administrację publiczną wzrosło do 162,7 proc. w porównaniu z 2007 r.

W tym czasie inne województwa miały mniejsze wydatki i lepsze wyniki działalności: dolnośląskie - dochody 74 proc., wydatki ponad 70 proc., lubuskie - dochody 85,96 proc., wydatki 80,28 proc., mazowieckie - dochody 74,42 proc., wydatki 77 proc., opolskie - dochody 92,0 proc., wydatki 84,8 proc., podkarpackie - dochody 97,3 proc., wydatki 95 proc., pomorskie - dochody 71 proc., wydatki 67,3 proc., wielkopolskie - wydatki 64 proc., w tym dotacja rozwojowa 14 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni