Zasłużyli się dla Dąbrowy Górniczej. Z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego otrzymali medale i honorowe wyróźnienia

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Uroczyste wręczenie medali i wyróżnień z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego podczas sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Uroczyste wręczenie medali i wyróżnień z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego podczas sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dariusz Nowak
Podczas środowej sesji (19 maja) Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość podsumowania 30-lecia samorządu terytorialnego. Z tej okazji wręczone zostały zaproszonym gościom specjalne medale i wyróżnienia.

- Pozwoliliśmy sobie zaprosić niektórych samorządowców, którzy tworzyli historię tego miasta przez ostatnie 30 lat. Mając nadzieję i ufając, że w najbliższym czasie uda nam się zorganizować spotkanie wszystkich, którzy przez ten czas pracowali dla dobra naszego miasta serdecznie witam byłych przewodniczących rady miejskiej, wiceprezydentów miasta, radnych, autora hymnu Dąbrowy Górniczej – przyznała Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

- Dziś odznaczone zostaną osoby, które poprzez swoje zaangażowanie, trud, kreatywność i autorytet budują i budowali tożsamość lokalną dąbrowskiego samorządu - dodała Beata Pisarczyk, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta, pełnomocnik prezydenta miasta ds. współpracy z otoczeniem.

Nie przeocz

Podczas sesji wręczone zostały m.in. medale za długoletnią służbę. Złoty medal otrzymała Hanna Uzdowska, która od 39 lat pracuje w samorządzie, a od 24 lat w dąbrowskim samorządzie. Związana jest z oświatą. - Jestem bardzo wzruszona. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję – mówiła Hanna Uzdowska.

Do wyróżnionych powędrowały także odznaki honorowe za zasługi dla woj. śląskiego.

Odznakę złotą odebrał Zbigniew Kałuża, który od 40 lat jest samorządowcem. Pionier sportu i turystyki, pasjonat wędkarstwa i aktywności w Dąbrowie Górniczej. Wieloletni pracownik UM, naczelnik wydziału kultury i sportu, zaangażowany w budowę nowych obiektów rekreacyjnych i sportowych w mieście.

Złota odznaka powędrowała także do instytucji – Pałacu Kultury Zagłębia, która od ponad 60 lat wypełniona jest muzyką, teatrem, sztuką, malarstwem, kabaretem, kinem i nie tylko, a do tego jednoczy wokół kultury starsze i młodsze pokolenia dąbrowian. Odznakę odebrała dyrektor PKZ Małgorzata Majewska.

Zobacz koniecznie

Odznaki srebrne odebrali:

  • Dariusz Szweda, nauczyciel, akompaniator, aranżer i kompozytor, który tworzy muzykę do spektakli teatralnych, jak i programów muzycznych. Stawia na rozwój młodych talentów. Związany m.in. z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej.
  • Mariusz Tarnowski, od 20 lat związany z Pałacem Kultury Zagłębia. Inicjator studyjnego kina w PKZ, cykli koncertów w pałacowej piwnicy teatralnej, organizator i współautor przeglądu kabaretowego DeBeŚciak oraz koncertów nad dąbrowską Pogorią.
  • Wiesław Wiekiera, radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej przez ponad 20 lat, inicjator generalnego remontu basenu ZSZ Sztygarka, wnioskodawca budowy nowych boisk wielofunkcyjnych przy II LO im. S. Żeromskiego i ZSZ Sztygarka.
  • Dariusz Ziółek, którego działalność jest mocno związana z twórcami i instytucjami naszego regionu. Autor hejnału Dąbrowy Górniczej. Pomysłodawca “Zaduszek muzycznych”, koncertów dedykowanych zmarłym, wybitym dąbrowskim artystom. Od 19 lat przez swoje działania promuje Dąbrowę Górniczą w całym regionie i woj. śląskim.

Nowym, honorowym wyróżnieniem w mieście są Liście Dębu. W ubiegłym roku Złotymi Liśćmi Dębu nagrodzeni zostali byli prezydenci i wiceprezydenci miasta Jerzy Talkowski, Henryk Zaguła, Marek Dul, Marek Lipczyk i Zbigniew Podraza. Otrzymała je również przewodnicząca RM Agnieszka Pasternak, skarbnik miasta Janina Bronikowska-Radosz i sekretarz miasta Iwona Bednarska. W środę 19 maja br. Srebrne Liście Dębu otrzymali natomiast byli przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Stanisław Stokłosa i Robert Koćma oraz Tomasz Sołtysik, który był także wiceprezydentem miasta.

- Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję i gratuluję. W kolejnych turach będziemy wręczać kolejne odznaczenia. Pamiętajmy, że 27 maja jest dniem samorządu terytorialnego – podkreślił Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Musisz to wiedzieć

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie