Zatrzymana matka dzieci porzuconych w Katowicach i Sosnowcu

  Zatrzymana matka dzieci porzuconych w Katowicach i Sosnowcu

  Barbara Kubica, Anna Zielonka, Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 12

  Najnowsza -

  Chłopcy zostali porzuceni w kościołach w Sosnowcu i Katowicach

  Chłopcy zostali porzuceni w kościołach w Sosnowcu i Katowicach ©Dziennik Zachodni

  Matka obu porzuconych dzieci zatrzymana! W kościołach w Sosnowcu i Katowicach zostały porzucone dzieci. Jeden chłopczyk ma około 6 miesięcy, drugi półtora roku. Policja w całym województwie szukała od rana opiekunów dzieci. Akcja poszukiwawcza była zakrojona na szeroką skalę. Publikujemy zdjęcia porzuconych chłopców wraz z ich odzieżą i akcesoriami, które zostały przy nich zabezpieczone przez policję. ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO Z POSZUKIWAŃ
  Chłopcy zostali porzuceni w kościołach w Sosnowcu i Katowicach

  Chłopcy zostali porzuceni w kościołach w Sosnowcu i Katowicach ©Dziennik Zachodni

  • Ministerstwo rodziny sprawdza sytuację matki

   "Sprawdzamy sytuację matki, która porzuciła dwóch swoich synów w kościołach w Sosnowcu i Katowicach. Podjęliśmy działania, aby sprawdzić, czy matka chłopców była objęta właściwą opieką i pomocą ze strony ośrodka pomocy społecznej." - taki komunikat pojawił się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4134
  • Wstrząsające zeznania 25-latki

   25-letnia matka chłopców, którzy porzuceni zostali w kościołach w Sosnowcu i Katowicach, łamiącym się głosem przyznała, że porzuciła dzieci, bo chciała by trafiły do lepszej rodziny. 

   - Przyjechałam z Pomorza z dziećmi tutaj na Śląsk do mojej rodziny. Ponieważ tam straciłam pracę, mieszkanie. Oddałam dzieci, ponieważ chciałam dla nich stworzyć normalną rodzinę, chciałam żeby ktoś znalazł im normalną rodzinę, której ja nie potrafiłam stworzyć. Chciałam dla nich jak najlepiej. Mam nadzieję, że ktoś się nimi zaopiekuje - mówiła łkając 25-latka. 

   CZYTAJ WIĘCEJ

   KOBIETA, KTÓRA PORZUCIŁA DZIECI, BYŁA POSZUKIWANA PRZEZ POLICJĘ

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4124
  • 25-letnia matka obu chłopców zatrzymana w Sosnowcu

   Matka obu chłopców została zatrzymana w Sosnowcu, w mieszkaniu, gdzie przebywała u swojej rodziny. Ma 25 lat, nie ma stałego miejsca zamieszkania. Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledziła serwisy informacyjne i informacje o poszukiwaniach rodziców chłopców. Ustalono, że młodszy z porzuconych w kościele chłopców ma 7 miesięcy, a starszy 1,5 roku.

   - Kobieta przyznała w rozmowie z policjantami, że porzuciła dzieci ze względu na swoją trudną sytuację materialną - mówią nam mundurowi. 

   Póki co wiadomo, że informacje o tym, kto może być matką porzuconych chłopców, przekazał mieszkaniec Pomorza. To on rozpoznał dzieci na zdjęciach publikowanych od rana w  mediach i przekazał policji informacje, że chłopców widział niedawno na Pomorzu.

   JAKIE KONSEKWENCJE GROŻĄ MATCE? MÓWI PRAWNIK

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4114
  • Matka obu chłopców zatrzymana. Ma 25 lata

   KIM JEST ZATRZYMANA MATKA CHŁOPCÓW?

   25-letnia matka obu porzuconych dzieci została zatrzymana! Młoda matka jest teraz przesłuchiwana w komendzie policji. Przyznała, że zostawiła dzieci ze względów ekonomicznych.

   Kościół, w którym w środę po południu znaleziono porzuconego chłopca, znajduje się przy ulicy Granicznej, tuż przy osiedlu Paderewskiego w Katowicach . Mieszkańcy, których zagadnęliśmy w tej sprawie, byli zaskoczeni. 

   - Nie, nic nie słyszałam – mówi pani Halina. Zastrzega jednak, że okolica jest taka, że to mogło się zdarzyć. - Niedaleko jest Zawodzie, a tam sporo jest rodzin z problemami – dodaje. - Dobrze, że to dziecko zostało podrzucone do kościoła, a nie na śmietnik, albo, wie pani, zlikwidowane. Tu, obok kościoła, przy Krasińskiego, działa Stowarzyszenie Pomoc, które pomaga kobietom z dziećmi, więc może to była świadoma decyzja, przemyślana, żeby siostry wzięły chłopca do siebie – zastanawiała się starsza kobieta.

   Stowarzyszenie Po MOC, pomaga krzywdzonym kobietą, ofiarom przemocy, ale też handlu ludźmi, w tym zmuszanych do prostytucji. 

   O znalezieniu chłopca nie wiedziała też inna katowiczanka, którą spotkaliśmy w piątek przy kościele. - Trudno oceniać, co kierowało tą kobietą, w życiu różne sytuacje się zdarzają, tragedie są – mówiła pani Jadwiga i rozkładała ręce. - Lepiej, że jednak dziecko zostawiła matka w kościele, niż porzuciła gdziekolwiek, jeszcze w dzisiejszych czasach, nie wiadomo, co by mu się mogło stać. Przykre, że to takich rzeczy dochodzi – dodała. 

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4110
  • Zatrzymana matka obu porzuconych dzieci!

   25-letnia matka obu porzuconych dzieci została zatrzymana! Policja otrzymała informację od świadka, który rozpoznał obu chłopczyków. Młoda matka jest teraz przesłuchiwana w komendzie policji. Przyznała, że zostawiła dzieci ze względów ekonomicznych.

   Wkrótce konfrontacja matki z dziećmi. Policja ma nadzieję, że historia opowiedziana przez kobietę, jest prawdziwa i faktycznie jest matką obu chłopców.

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4108
  • Trwa analiza nagrań z monitoringu miejskiego w Katowicach

   W kościele przy Granicznej nie ma monitoringu, jest natomiast w biurowcu naprzeciw, podobno jest także monitoring uliczny.

   - Kiedy na ulicy Granicznej, poza przejściem, doszło do potrącenia pieszego, to nagranie z tego zdarzenia pojawiło się nawet na Youtubie – wspomina ksiądz Kocoń.

   Jak dodaje informacje te przekazał katowickiej Policji. Jak usłyszeliśmy od Jacka Pytla, rzecznika KMP w Katowicach, mundurowi sprawdzają, czy kamery w okolicy zarejestrowały wybiegającą z kościoła kobietę.

   - Analizujemy, czy coś z tego dnia się nagrało – mówi. 

    

   CZYTAJ WIĘCEJ O PORZUCONYCH DZIECIACH

   Taką kartkę znaleziono przy dziecku pozostawionym w Katowicach

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4106
  • Usłyszeliśmy płacz dziecka SOSNOWIEC

   Młodszy chłopczyk został znaleziony w kościele Nawiedzenia NMP w Sosnowcu. 

   Mówi ks. Paweł Gielec, wikariusz:

   Miałem mszę o godz. 17.30. Po mszy przyszedł do mnie jeden z parafian i mówi, że w przedsionku kościoła nan posadzce leży dziecko zawiniete w koc i płacze. Płacz dziecka usłyszał już w czasie mszy. Poszedłem tam , zobaczyłem i zadzwoniliśmy na policję. Nic takiego nigdy wcześniej się nie działo.  

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4104
  • Tutaj znaleziono starszego chłopca KATOWICE

   Ksiądz Zbigniew Kocoń, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP był jedną z pierwszych osób, które znalazły około 2-letniego chłopca w kościele przy ulicy Granicznej w Katowicach. Tutejszy kościół jest niewielki, bez monitoringu, bo choć w parafii myślą o instalacji kamer, na razie na taki wydatek pieniędzy nie mają. W świątyni dla wiernych przez cały czas dostępny jest przedsionek z klęcznikiem. To tu w środę, krótko po południu jedna z parafianek zastała małego chłopca bez opieki. 

   - Parafianka, która często pomaga nam w akcjach charytatywnych, przybiegła powiedzieć, że w przedsionku jest chłopiec. Wcześniej, jak zeznała też policji, wchodząc do kościoła minęła się z wybiegającą z przedsionka młodą kobietą, która powiedziała jej tylko, że ktoś dziecko zostawił i pobiegła dalej. Wszystko to jak mówiła wyglądało nienaturalnie – opowiada ksiądz Kocoń.

   Początkowo jednak ani ksiądz, ani parafianka nie wezwali policji. Czekali, aż matka dziecka wróci. Liczyli, że tak się stanie. - Dziecko było spokojne, zadbane, ciepło ubrane, nie wyglądało na chore, czy z biednej rodziny – relacjonuje proboszcz. Kobieta, która znalazła chłopca zajęła się z nim, dziecko nie płakało. 

   - Czekaliśmy i dziwiliśmy się, ale reklamówka, którą zostawiono przy chłopcu, z mlekiem i pampersami, wskazywała, że chyba nikt nie wróci. Nie wiedzieliśmy, co zrobić, zadzwoniliśmy na 112, przyjechała policja, też nie bardzo wiedzieli, co począć i wezwali pogotowie ratunkowe – wspomina ksiądz.

   Jak mówi, nie ma odwagi oceniać tego, co się stało. - Przerażające, co musi się kryć za taką decyzją, aby zostawić dziecko, jaka to musiała być motywacja. Co dzieje się z tą kobietą, co teraz przeżywa, gdzie jest, czy potrzebuje pomocy? I gdzie jest ojciec dziecka – wylicza nasuwające się pytania.

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4100
  • Policja oficjalnie ogłasza poszukiwania opiekunów dzieci

   Poszukujemy opiekunów dwójki chłopców, którzy zostali znalezieni bez opieki w kościołach. W minionywtorek 15 marca o 18.00 około półrocznego chłopczyka znaleziono w przedsionku kościoła w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej. Dziecko miało kartkę z prośbą o zaopiekowanie się nim. Następnego dnia o 12.30 około 2-letni chłopiec został znaleziony w kościele przy ul. Granicznej w Katowicach. Chłopcy są zdrowi i nic im już nie zagraża.

   Chłopca z Sosnowca przewieziono natychmiast do centrum pediatrii, gdzie został poddany badaniom. Lekarze określili, że jest dzieckiem zdrowym, nie noszącym oznak niedożywienia, zaniedbań opiekuńczych czy przemocy. Jego wiek ocenili na 6-8 miesięcy. Chłopiec jest pogodny i ufny. Z listu pozostawionego przy nim wynika, że jego opiekun nie jest w stanie zapewnić mu bytu i prosi o zaopiekowanie się nim.

   Prosimy opiekunów dziecka o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sosnowcu. Bez względu na okoliczności podjęcia tak desperackiej decyzji, zapewniamy o możliwości udzielenia szeroko rozumianej pomocy, a przede wszystkim w znalezieniu rozwiązania tej trudnej sytuacji i wyjścia z niewątpliwie dramatycznego położenia, w jakim się znaleźli.

   Apelujemy równocześnie do osób mogących posiadać jakiekolwiek informacje, które mogłyby się przyczynić do ustalenia personaliów chłopca. Prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu tel. 32 296 12 80, oficerem dyżurnym pod nr 32 296 12 00 i 32 296 12 55, lub kontakt osobisty z najbliższą jednostką Policji. Zapewniamy anonimowość.

    

   Dziecko w kościele w Katowicach znalazła mieszkanka tego miasta. Według jej relacji w środę 16 marca około 12.30 podeszła do niej ubrana na czarno kobieta i poinformowała, że przy wejściu stoi bez opieki mały chłopczyk. Poprosiła ją, aby skontaktowała się z księdzem, a ona zawiadomi Policję, po czym szybko opuściła kościół.

   Chłopczyk ma około 2 lat. Ubrany był w niebieską bluzę z kapturem z napisem "Azzurra", niebieskie spodnie i brązowe buty „trapery”. Miał założoną kurtkę z napisem "Space" i wełnianą niebiesko-białą czapkę.

   Dziecko z Katowic jest zdrowe i zadbane, dlatego po badaniach trafiło do pogotowia opiekuńczego. Policjanci cały czas ustalają jego tożsamość i poszukują rodziców bądź opiekunów.

   Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o zdarzeniu i mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, lub rodziców czy opiekunów, prosimy o kontakt z katowickimi policjantami pod numerem telefonu 32 200 25 55 lub 997 i 112.

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4098
  • Podobieństwo chłopców jest uderzające

   Porzuceni w dwóch śląskich kościołach - w Sosnowcu i Katowicach - chłopcy - są do siebie niezwykle podobni. Czy to możliwe, by byli braćmi?

   To pytanie od rana zadają sobie wszyscy - policjanci zajmujący się sprawą, mieszkańcy regionu, poproszeni o pomoc w poszukiwaniu rodziców dzieci. Młodszy z chłopców - przypomnijmy porzucony został w kościele w Sosnowcu we wtorkowy wieczór, drugi natomiast w środę około godziny 12 w kościele w Katowicach. Obaj mają blond włosy, podobne rysy twarzy. Kluczowe dla całej sprawy byłaby konfrontacja obu maluchów. Być może starszy z chłopców, około 2-letni, zareagowałby na młodszego.

   - Bierzemy pod uwagę taką opcję, że chłopcy są spokrewnieni, ale na razie nie planujemy konfrontacji. Chłopcy są w rodzinach zastępczych, a my prowadzimy w tej sprawie czynności. Szukamy świadków - mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

   • https://dziennikzachodni.pl/zatrzymana-matka-dzieci-porzuconych-w-katowicach-i-sosnowcu/rz/9756574/rw/4096

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Komentarze (26)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To nie jest normalne

  Franciszek (gość)

  Jak można straszyć więzieniem matkę,która chciała poprawić los swoich dzieci,bo sama była bezradna. Kobieto. Mimo wszystko zasługujesz na szacunek bo nie zabiłaś swoich dzieci ani przed,ani po...rozwiń całość

  Jak można straszyć więzieniem matkę,która chciała poprawić los swoich dzieci,bo sama była bezradna. Kobieto. Mimo wszystko zasługujesz na szacunek bo nie zabiłaś swoich dzieci ani przed,ani po urodzeniu. Obyś się nie zawiodła licząc na pomoc dobrych ludzi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dziki kraj !!!!!!!

  bobek (gość)

  Za PRLu to byly zlobki tygodniowe!!!!! przedszkola !!!!! kazdy mial mial dach nad glowa !!!!! A dzis ???? dyktatura demokratyczna!!!! bieda z nedza !!!! A gdzie kosciul i caritas ????? i 10...rozwiń całość

  Za PRLu to byly zlobki tygodniowe!!!!! przedszkola !!!!! kazdy mial mial dach nad glowa !!!!! A dzis ???? dyktatura demokratyczna!!!! bieda z nedza !!!! A gdzie kosciul i caritas ????? i 10 przykazan???? Teraz z tej biednej matki zrobiom Kryminalistke !!!! Bo nikt jej Nie Pomogl !!!!!! zato koscioly Palace i sukienkowe bzykacze !!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a gdzie święta krowa czyli tatuś?

  okonek (gość)

  ciągle tylko matek się czepiają.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Sprawdzamy sytuację matki, która porzuciła dwóch swoich synów w kościołach w Sosnowcu i Katowicach.

  XXIpostulatów (gość)

  Podjęliśmy działania, aby sprawdzić, czy matka chłopców była objęta właściwą opieką i pomocą ze strony ośrodka pomocy społecznej." - taki komunikat pojawił się na stronie Ministerstwa Rodziny,...rozwiń całość

  Podjęliśmy działania, aby sprawdzić, czy matka chłopców była objęta właściwą opieką i pomocą ze strony ośrodka pomocy społecznej." - taki komunikat pojawił się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej..................
  A nie lepiej byłoby gdyby sprawą zajęła się solidarność która obaliła wredną komunę? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Frajerze z kod-u

  płac alimenty (gość)

  To też są twoje dzieci ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzieci nie robi tylko matka !

  cyryl (gość)

  Gdzie jest ten tzw . "tatuś " ? Czemu nie został zatrzymany przez policję ? Działacz lub lider " kod " -u jak ten antypolski gnój , alimenciarz MATEUSZ KIJOWSKI .Ch.j w ryj takim" ojcom " i takim...rozwiń całość

  Gdzie jest ten tzw . "tatuś " ? Czemu nie został zatrzymany przez policję ? Działacz lub lider " kod " -u jak ten antypolski gnój , alimenciarz MATEUSZ KIJOWSKI .Ch.j w ryj takim" ojcom " i takim "Polakom "zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To na pewno jakiś czarny katabas z Pomorza.

  wyrodny ojciec (gość)

  Miał za niskie dochody żeby łożyć na dzieci. Ile on mógł zarabiać 800zł ? Góra 1000zł.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do matki chlopcow

  xx (gość)

  Mam nadzieje, ze pomoga Ci odpowiednie instytucje i znajdziesz gdzies pomoc. Wspolczuje, ze znalazlas sie w tak desperackiej sytuacji. Teraz Toba kieruja emocje, ale jezeli oddasz dzieciaczki -...rozwiń całość

  Mam nadzieje, ze pomoga Ci odpowiednie instytucje i znajdziesz gdzies pomoc. Wspolczuje, ze znalazlas sie w tak desperackiej sytuacji. Teraz Toba kieruja emocje, ale jezeli oddasz dzieciaczki - mozesz sobie nie poradzic z ich strata przez reszte zycia. Trzymam kciuki, zeby sie Wam udalo nadal byc rodzina - Ty i Twoi synowie razem na zawsze. Z kazdej sytuacji jest wyjscie - trzeba tylko zapukac do odpowiednich drzwi. Masz cudowne dzieci, Tobie rowniez zycze szczescia i lepszego jutra.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozpacz nad losem dzieci

  kobieta (gość)

  Młoda dziewczyna majac dwoje dzieci zdana na siebie to tragedia.Doszło do wielkiej desperacji tej dziewczyny na pewno nie zrobila takiego kroku bez powodu.GDZIE ojciec który jej nie wspiera...rozwiń całość

  Młoda dziewczyna majac dwoje dzieci zdana na siebie to tragedia.Doszło do wielkiej desperacji tej dziewczyny na pewno nie zrobila takiego kroku bez powodu.GDZIE ojciec który jej nie wspiera finansowo i w wychowaniu tych malych dzieci. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wystarczyłoby, aby tak jak za PRL miała pracę i dach nad głową.

  amen (gość)

  Po cholerę jej jałmużna? Ona ma dopiero 25 lat i jest zdrowa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  adoptować

  ak (gość)

  Gdzie są ci obrońcy nienarodzonych i narodzonych ??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak trzeba być zdesperowanym

  Stan (gość)

  Porzucenie dzieci wynikało z ciężkiej sytuacji matki.Instytucje pomocy społecznej bardzo dobrze pomagają sobie nie matkom w potrzebie,widocznie ona bała się iść do jakiejś instytucji państwowej bo...rozwiń całość

  Porzucenie dzieci wynikało z ciężkiej sytuacji matki.Instytucje pomocy społecznej bardzo dobrze pomagają sobie nie matkom w potrzebie,widocznie ona bała się iść do jakiejś instytucji państwowej bo tam traktują ludzi ubogich jak śmieci zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opieka jest dla bogaczy

  Niewazne kto wazne ze wie (gość)

  Opieka spoleczna jest dla bogatych ludzi tych co w kieszeniach maja po 2000 albo wiencej a dla biednych to niezostaje noc tylko martwic sie bo opieka spoleczna daje bogatym a biednym odbiera...rozwiń całość

  Opieka spoleczna jest dla bogatych ludzi tych co w kieszeniach maja po 2000 albo wiencej a dla biednych to niezostaje noc tylko martwic sie bo opieka spoleczna daje bogatym a biednym odbiera wszystko co maja i jak tumacza noestac cie na dziecko to zabierzemy i wcale sie noe dziwie ze niechciala tam isc bo opieki spoleczne daja tylko bogatym zapomogi i pomagaja a biedni to dla noch smieci zdepcza cie do dnazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po brawurowym pościgu organa zatrzymały wyrodną matkę.

  nauczka (gość)

  Prokurator wyrodnej matce z rozkoszą postawi zarzut z art. 160 KK
  Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega...rozwiń całość

  Prokurator wyrodnej matce z rozkoszą postawi zarzut z art. 160 KK
  Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Polska to nie jest jakiś dziki kraj !!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do nauczka

  *** (gość)

  Ta mloda matka zostawila tych dwoch chlopakow w kosciolach z mysla o tym ze odrazu sie ktos nimi zaopiekuje, wiec o jakim narazaniu zycia tutaj piszesz.
  To dramat ale na szczescie wszystko sie...rozwiń całość

  Ta mloda matka zostawila tych dwoch chlopakow w kosciolach z mysla o tym ze odrazu sie ktos nimi zaopiekuje, wiec o jakim narazaniu zycia tutaj piszesz.
  To dramat ale na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo i mam nadzieje ze znajdzie sie jakies wyjscie by to sie juz nie powtorzylo.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo