Zawodnicy Roan Fight Club Mysłowice reprezentowali miasto w Grecji ZDJĘCIA

KJ
Wspaniali zawodnicy reprezentowali Mysłowice w Grecji
Wspaniali zawodnicy reprezentowali Mysłowice w Grecji Andrzej Filus/Roan Fight Club Mysłowice
Roan Fight Club Mysłowice odniosło kolejne sukcesy. Jedni zawodnicy walczyli w Grecji, a inni podczas Śląskiej Ligi Judo w Bytomiu. Nie wszystkie walki były wygrane, ale zawodnicy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.

Roan Fight Club Mysłowice w Grecji

Mysłowiczanie pojechali reprezentować Mysłowice na Mistrzostwach Świata U 16 i Mistrzostwa Europy U 18 i U 21 w ju jitsu. Mysłowiczanie gościli i walczyli o medale przez trzy dni.

Pierwsze dnia (25 października) wystartowała dwójka zawodników. Oskar Sikora startował w fightingu, ale odpadł w repasażach. Drugi walczył Patryk Dańkowski w ne waza w roczniku U 16. Patryk wywalczył brązowy medal.

Drugiego dnia do walki stanęli Igor Kukwa i Patryk Kostrzewa w U 16 w fightingu. Igor niestety nie zdobył brązu, a Patryk odpadł w repasażach.

Ostatniego dnia Monika Helak przegrała walkę o trzecie miejsce. Niestety podczas walki doznała ciężkiej kontuzji kolana.

Uczestników wsparł prezydent Mysłowic oraz Sebastian Dańkowski.
Szczególne podziękowania dla Sebastiana Dańkowskiego za wsparcie i pomoc dla naszych zawodników na zawodach.

Zawodnicy Roan Fight Club Mysłowice wystartowali też w kolejnej edycji Śląskiej Ligi Judo w Bytomiu. Lena Baranowska, Judyta Filus i Bartosz Rydel stanęli na podium. Judyta Filus wywalczyła srebrny medal, a Lenie Baranowskiej i Bartoszowi Rydlowi udało się zdobyć brązowy medal. Nad przebiegiem walk czuwała trenerka judo Sonia Lniany.