MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawodnicy Tour de Pologne znów przejadą ulicami Zabrza. Znamy TRASĘ wyścigu. Kilka ulic zostanie wyłączonych z użytku

Łukasz Olszewski
Łukasz Olszewski
Zawodnicy Tour de Pologne znów przejadą ulicami Zabrza. Znamy TRASĘ wyścigu
Zawodnicy Tour de Pologne znów przejadą ulicami Zabrza. Znamy TRASĘ wyścigu arc.
Zabrze to jedno ze śląskich miast, które w tym roku gościć będzie gościć kolarzy Tour de Pologne, obok Chorzowa, Katowic i Bielska-Białej, gdzie zaczynają się lub kończą poszczególne etapy. W tym roku, uczestnicy pojadą m.in. ulicami de Gaulle’a, Roosevelta, czy Drogową Trasą Średnicową.

Kolarze biorący udział w Tour de Pologne po raz kolejny odwiedzą Zabrze, gdzie kończyć się będzie drugi etap wyścigu. W piątek 6 sierpnia uczestnicy wyruszą z Opla, by zakończyć zmagania pod Areną Zabrze.

- Mamy wyjątkowe czasy, ale i nasz wyścig będzie wyjątkowy. Chcemy stworzyć imprezę, na którą będą zwrócone oczy całego świata. Pokażemy, że można, że warto, a sport znowu da całemu światu piękny sygnał do działania – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

To czwarty raz, gdy zawodnicy biorący udział w Tour de Pologne odwiedzą Zabrze. Zanim dotrą pod stadion Górnika, będą musieli pokonać ponad 150 kilometrów, przejeżdżając m.in. przez Rudziniec, Kleszczów oraz Gliwice.

- Tour de Pologne to prawdziwe święto miłośników kolarstwa, których w naszym mieście nie brakuje – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Obok przeżywania sportowych emocji doroczny udział w zawodach ugruntowuje wizerunek miasta jako prężnego ośrodka sportu, ale także medycyny, kultury, turystyki industrialnej i innowacyjnej gospodarki. W czasie Tour de Pologne zabrzanie rokrocznie udowadniają, że potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę i żywiołowym dopingiem wesprzeć sportowe zmagania kolarzy. Sport jest ogromnym atutem Zabrza.

Trasa przejazdu kolarzy przez Zabrze

W Zabrzu uczestnicy wyścigu trzykrotnie pokonają rundę o długości 6,1 km. Peleton od ronda Sybiraków pojedzie ulicą de Gaulle’a, skręci w lewo w Roosevelta, na niewielkim rondzie w ciągu ulicy Roosevelta pojedzie w lewo, w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej, którą dojedzie z powrotem do ronda Sybiraków, by ponownie zjechać w dół.

Nie przeocz

Na kierowców poruszających się nie tylko po ulicach Zabrza, ale również Drogowej Trasie Średnicowej czekać będzie z tego powodu kilka zmian, które potrwają przez cały dzień, aż do zakończenia zmagań:

  • Od godziny 5:00 do godziny ok. 23:00 całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
  • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z miastem Gliwice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle'a;
  • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty;
  • ul. Gen de Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
  • na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.
  • odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
  • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, tj. na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską;
  • w ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.
  • na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów zarówno na jezdni, jak i na chodniku.

Ze względu na trasę wyścigu, utrudnienia dla kierowców występować będą także na Drogowej Trasie Średnicowej, po której przemieszczać się będą uczestnicy Tour de Pologne.

- W dniu odbywania się wyścigu możliwy będzie przejazd Drogową Trasą Średnicową w kierunku Katowic, jednak kierowcy nie będą mieli możliwości zjazdu i wjazdu na teren miasta przez węzeł Roosevelta. Droga DTŚ w kierunku Gliwic na odcinku od węzła Rymera do węzła Roosevelta będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze wyłącznie do godziny 13:30. Po tym czasie objazd w kierunku Gliwic poprowadzony będzie ulicami: Rymera – Wolności i dalej w kierunku ulicy Brysza – poinformowała zabrzańska Policja.

Utrudnienia na drogach potrwają aż do czasu ukończenia wyścigu. Wszystkie skrzyżowania, które znajdować się będą w okolicy trasy Tour de Pologne, będą patrolowane przez zabrzańskich policjantów.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni