Zawodnicy Tour de Pologne znów przejadą ulicami Zabrza. Znamy TRASĘ wyścigu. Kilka ulic zostanie wyłączonych z użytku

Łukasz Olszewski
Łukasz Olszewski
Zawodnicy Tour de Pologne znów przejadą ulicami Zabrza. Znamy TRASĘ wyścigu
Zawodnicy Tour de Pologne znów przejadą ulicami Zabrza. Znamy TRASĘ wyścigu arc.
Udostępnij:
Zabrze to jedno ze śląskich miast, które w tym roku gościć będzie gościć kolarzy Tour de Pologne, obok Chorzowa, Katowic i Bielska-Białej, gdzie zaczynają się lub kończą poszczególne etapy. W tym roku, uczestnicy pojadą m.in. ulicami de Gaulle’a, Roosevelta, czy Drogową Trasą Średnicową.

Kolarze biorący udział w Tour de Pologne po raz kolejny odwiedzą Zabrze, gdzie kończyć się będzie drugi etap wyścigu. W piątek 6 sierpnia uczestnicy wyruszą z Opla, by zakończyć zmagania pod Areną Zabrze.

- Mamy wyjątkowe czasy, ale i nasz wyścig będzie wyjątkowy. Chcemy stworzyć imprezę, na którą będą zwrócone oczy całego świata. Pokażemy, że można, że warto, a sport znowu da całemu światu piękny sygnał do działania – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

To czwarty raz, gdy zawodnicy biorący udział w Tour de Pologne odwiedzą Zabrze. Zanim dotrą pod stadion Górnika, będą musieli pokonać ponad 150 kilometrów, przejeżdżając m.in. przez Rudziniec, Kleszczów oraz Gliwice.

- Tour de Pologne to prawdziwe święto miłośników kolarstwa, których w naszym mieście nie brakuje – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Obok przeżywania sportowych emocji doroczny udział w zawodach ugruntowuje wizerunek miasta jako prężnego ośrodka sportu, ale także medycyny, kultury, turystyki industrialnej i innowacyjnej gospodarki. W czasie Tour de Pologne zabrzanie rokrocznie udowadniają, że potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę i żywiołowym dopingiem wesprzeć sportowe zmagania kolarzy. Sport jest ogromnym atutem Zabrza.

Trasa przejazdu kolarzy przez Zabrze

W Zabrzu uczestnicy wyścigu trzykrotnie pokonają rundę o długości 6,1 km. Peleton od ronda Sybiraków pojedzie ulicą de Gaulle’a, skręci w lewo w Roosevelta, na niewielkim rondzie w ciągu ulicy Roosevelta pojedzie w lewo, w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej, którą dojedzie z powrotem do ronda Sybiraków, by ponownie zjechać w dół.

Nie przeocz

Na kierowców poruszających się nie tylko po ulicach Zabrza, ale również Drogowej Trasie Średnicowej czekać będzie z tego powodu kilka zmian, które potrwają przez cały dzień, aż do zakończenia zmagań:

  • Od godziny 5:00 do godziny ok. 23:00 całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
  • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z miastem Gliwice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle'a;
  • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty;
  • ul. Gen de Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
  • na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.
  • odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
  • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, tj. na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską;
  • w ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.
  • na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów zarówno na jezdni, jak i na chodniku.

Ze względu na trasę wyścigu, utrudnienia dla kierowców występować będą także na Drogowej Trasie Średnicowej, po której przemieszczać się będą uczestnicy Tour de Pologne.

- W dniu odbywania się wyścigu możliwy będzie przejazd Drogową Trasą Średnicową w kierunku Katowic, jednak kierowcy nie będą mieli możliwości zjazdu i wjazdu na teren miasta przez węzeł Roosevelta. Droga DTŚ w kierunku Gliwic na odcinku od węzła Rymera do węzła Roosevelta będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze wyłącznie do godziny 13:30. Po tym czasie objazd w kierunku Gliwic poprowadzony będzie ulicami: Rymera – Wolności i dalej w kierunku ulicy Brysza – poinformowała zabrzańska Policja.

Utrudnienia na drogach potrwają aż do czasu ukończenia wyścigu. Wszystkie skrzyżowania, które znajdować się będą w okolicy trasy Tour de Pologne, będą patrolowane przez zabrzańskich policjantów.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie