W niedzielę 22 lipca na boisku sportowym klubu „Lotnik” w Kościelcu (gmina Rędziny, powiat częstochowski) odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Rędziny. Władze gminy przekazały też sprzęt zakupiony ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

W tym roku do rywalizacji przystąpiły reprezentacje tylko trzech jednostek: OSP Kościelec, Rudniki i Konin (nie dotarła drużyna OSP Rędziny). Zmagania tradycyjnie odbyły się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. W obu najlepsze czasy wykręcili ochotnicy z Rudnik, tym samym wygrywając w całych zawodach. Drugie miejsce przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom z OSP Konin, a trzecie OSP Kościelec.

Sędzią zawodów był st. kpt. mgr Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał wójt gminy Rędziny Paweł Militowski w asyście prezesa OSP Kościelec Andrzeja Krawczyka. Wójt pogratulował druhom sportowego ducha. Przekazał też wszystkim czterem gminnym jednostkom OSP torby i defibrylatory, zakupione ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

– Mam nadzieję, że nie będziemy musieli ich używać, ale bardzo dobrze, że je mamy – powiedział Paweł Militowski.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień