Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Bajkowski nie jest już dyrektorem szpitala na Parkitce w Częstochowie. Wiadomo, kto zajmie jego miejsce

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Zbigniew Bajkowski nie jest już dyrektorem szpitala na Parkitce w Częstochowie
Zbigniew Bajkowski nie jest już dyrektorem szpitala na Parkitce w Częstochowie Katarzyna Gwara
Spore zmiany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Zbigniew Bajkowski nie będzie już pełnił funkcji dyrektora. 6 marca 2023 oficjalnie pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Wiadomo już, kto zajmie jego miejsce.

Zbigniew Bajkowski nie będzie już kierował szpitalem na Parkitce

Zbigniew Bajkowski od wielu lat był związany z województwem śląskim - był między innymi radny i przewodniczącym rady miasta w Tychach. Od połowy 2019 roku rządził Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Częstochowie. Teraz musi się z tą placówką pożegnać.

- Dzisiaj kończę moją pracę i misję na stanowisku dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. W związku z tym, w pierwszej kolejności chciałbym złożyć na ręce Marszałka Województwa Śląskiego oraz władz wojewódzkich podziękowanie za zaufanie, jakim mnie obdarzyli oraz pełne wsparcie w procesie realizacji celów, które przede mną postawiono - mówił Zbigniew Bajkowski.

To za jego kadencji w szpitalu udało się zrealizować sporo wielomilionowych inwestycji. Obejmując swoją posadę twierdził, że do końca swojej kadencji chciałby zainwestować w placówkę około dwustu milionów złotych. Ta miała trwać do 2025 roku.

Część tego planu rzeczywiście udało się zrealizować - w ciągu ostatnich trzech lat na inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie wydano około 131 milionów złotych. W planach był także remont i modernizacja Oddziału Zakaźnego i Laboratorium Mikrobiologicznego, budowa nowego oddziału intensywnej opieki medycznej przy ulicy Bialskiej oraz remont i przebudowa Traktu Porodowego, sali cięć cesarskich i starego Traktu Operacyjnego. Dotychczasowy dyrektor chciał, aby w 2024 roku wszystkie te inwestycje zostały zakończone.

- Opuszczam szpital z przeświadczeniem, że w trakcie kilku ostatnich lat znacznie wzmocnił on swoją pozycję i konkurencyjność na bardzo wymagającym rynku usług medycznych. W tym czasie, poza szeregiem zmian modernizacyjnych, został on wyposażony w sprzęt, który pozwala świadczyć usługi lecznicze na najwyższym, światowym poziomie. Dziękuję również całemu zespołowi szpitala, z którym miałem zaszczyt pracować. Jestem im wdzięczny za zaufanie, jakim mnie obdarzono oraz za okazane wsparcie - podsumował Zbigniew Bajkowski.

Dotychczasowy dyrektor częstochowskiego szpitala ma zarządzać placówką w Bytomiu - tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych informacji. Tych doniesień sam zainteresowany nie potwierdza. Podkreśla, że na razie nie wie, w jakim miejscu będzie pracował.

W Częstochowie miejsce Zbigniewa Bajkowskiego ma natomiast zająć dotychczasowy zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala w Knurowie, Łukasz Połatyński, który od 7 marca 2023r. ma być pełniącym obowiązki dyrektora.

To nie jedyne zmiany

Przy tej okazji warto wspomnieć, że pod koniec lutego zmieniono też członków rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Odwołania otrzymali między innymi wojewódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości Piotr Bańka i Beata Kocik oraz Krzysztof Janus, który niegdyś był częstochowskim radnym również z ramienia PiS. Można przypuszczać, że powyższe zmiany to pokłosie rewolucji, do której doszło w Sejmiku Województwa Śląskiego. Pod koniec ubiegłego roku marszałek Jakub Chełstowski z PiS przeszedł do opozycji. To z kolei oznaczało utratę władzy w regionie przez Prawo i Sprawiedliwość.

Obecnie w skład rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie wchodzą: Marta Salwierak, Stanisław Gmitruk, Zygmunt Kucharczyk, Norbert Komar oraz Małgorzata Ziębacz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera