MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Wodecki nie żyje. Żona i dzieci byli z nim do końca OFICJALNE OŚWIADCZENIE

MM
Zbigniew Wodecki zmarł w szpitalu w Warszawie. Miał 67 lat
Zbigniew Wodecki zmarł w szpitalu w Warszawie. Miał 67 lat
Zbigniew Wodecki nie żyje. W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Zbigniew Wodecki odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie.

Zbigniew Wodecki nie żyje. Zmarł w szpitalu w Warszawie, do którego trafił po rozległym udarze mózgu. Zbigniew Wodecki był w ciężkim stanie. Ostatnio walczył z zapaleniem płuc.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zbigniew Wodecki zmarł w Warszawie. Pochowany będzie w Krakowie

Zbigniew Wodecki na Śląsku

Zbigniew Wodecki niejednokrotnie mówił, że ma w sobie też śląską naturę. Przede wszystkim lubi porządek. Nauczył go tego ojciec, Józef Wodecki, który urodził się w niemieckim Bottrop, a potem cała rodzina przeniosła się na Śląsk i zamieszkała w Łaziskach.

- Ślązacy to muzykalny naród. No i ten świetny język. Uwielbiam ludzi, którzy jeszcze mówią po śląsku. Cała moja rodzina ze strony ojca to Ślązacy, zresztą świetni muzycy. Ojciec miał pięć sióstr i jednego brata. Wszystko umuzykalnione, ja to jestem pikuś - mówił Zbigniew Wodecki.

Nie miał wyjścia, musiał zostać muzykiem. Talent artystyczny otrzymał w genach. Ojciec grał na trąbce, mama była śpiewaczką.

Józef Wodecki był pierwszym trębaczem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach.

- Potem dopiero ojciec przeniósł się do Krakowa i został pierwszym trębaczem Krakowskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - opowiadał Zbigniew Wodecki.

Wspominając koncerty ojca z katowicką orkiestrą, wśród miejsc, gdzie miała okazję zagrać, wymienia m.in. obecny Kinoteatr Rialto przy ulicy św. Jana.

Zbigniew Wodecki miał udar

PISALIŚMY WCZEŚNIEJ

Zbigniew Wodecki miał udar. Jest w poważnym stanie i trafił do szpitala. Zbigniew Wodecki, który jest hospitalizowany, odwołał wszystkie koncerty. W środę, 10 maja, odwołano koncert Zbigniewa Wodeckiego, który miał wystąpić 26 maja, w Dniu Matki, w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Natomiast dziś okazało się, że muzyk przeszedł udar i jest hospitalizowany. Ma migotanie przedsionków i choroby krążeniowe. Menadżer artysty, Mariusz Nowicki na razie nie udziela dalszych informacji. 67-letni były juror Tańca z gwiazdami ma również rozedmę płuc, twierdził, że to choroba trębaczy.

W czwartek media obiegła informacja o złym stanie zdrowia Zbigniewa Wodeckiego. Prawdopodobnie dziś manager artysty wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Wiadomo jedynie tyle, że wszystkie najbliższe koncerty zostały odwołane.

- Zbigniew Wodecki miał rozległy udar. W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć - powiedział.

Planowany na 26 maja koncert Zbigniewa Wodeckiego został odwołany. Jak wyjaśnia Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, zmiana w harmonogramie nastąpiła z przyczyn niezależnych od Centrum Kultury.

Zbigniew Wodecki KONCERTY ODWOŁANE

- Żeby nie zawieść państwa zaufania i oczekiwań, proponujemy w tym samym terminie udział w koncercie równie znanej i popularnej artystki, Haliny Frąckowiak - informują przedstawiciele rudzkiego MCK.

Artystka znana jest z takich przebojów jak: „Anna już tu nie mieszka”, „Papierowy księżyc z nieba spadł” czy „Serca gwiazd”.

ZBIGNIEW WODECKI UDAR MÓZGU

- Jeżeli są Państwo zainteresowani tym koncertem, to bilety (rezerwacje) dokonane na Zbigniewa Wodeckiego są nadal ważne na koncert Haliny Frąckowiak. Jeżeli zapłacili państwo za bilet, lecz nie są państwo zainteresowani koncertem Haliny Frąckowiak, to zwrócimy pieniądze. Jeżeli opłacili państwo zakup biletów przelewem, to zwrot pieniędzy nastąpi na konto bankowe. Natomiast, jeżeli kupowali państwo bilet w kasie to zwrot może nastąpić jedynie w kasie biletowej MCK - informuje Patrycja Ryguła z MCK. Warto podkreślić, że aby otrzymać zwrot należy okazać paragon potwierdzający zakup biletu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!