Zdjęcia z debiutu Łukasza Podolskiego. Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3. Zobaczcie zdjęcia z debiutu Łukasza PodolskiegoZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Dwa mecze, dwie porażki, koszmarna gra w defensywie, mizeria w ataku - taki bilans otwarcia nowego sezonu PKO Ekstraklasy zapisuje Górnik Zabrze. Zobaczcie zdjęcia z meczu, w którym zadebiutował Łukasz Podolski.

Zaczęło się od trzęsienia ziemi. Po strzale Bartosza Nowaka ręką zagrał Lubomir Satka, a Jesus Jimenez dał Górnikowi prowadzenie. Na trybunach euforia, na ławce czekający na oczywisty debiut Łukasz Podolski, a wiara w sukces sięgająca nieba.

A potem wszystko wróciło do zabrzańskiej normy... Lech zaczął atakować falami, najpierw Górnika uratował Grzegorz Sandomierski, potem strzelec z Lecha był na spalonym, aż wreszcie Jakub Kamiński głową doprowadził do remisu, czemu biernie przyglądał się Przemysław Wiśniewski.

Remis do przerwy nie był dla Górnika złym wynikiem, ale pytanie o kolejne gole dla Lecha coraz wyraźniej traciło "czy" na rzecz "kiedy". Owacyjnie witane wejście Łukasza Podolskiego takiego stanu rzeczy nie zmieniło. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Joao Amaral i Mikael Ishak zabawili się z obrońcami i Sandomierski nie był w stanie wiele zrobić, za to w 69 minucie piłka wpadła mu za kołnierz, gdy rykoszetował strzał Michała Skórasia.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kibice Górnika Zabrze dali pokaz mocy! Zobaczcie zdjęcia z m...

Górnik grał słabo, Lech kontrolował mecz, nawet gdy Joel Pereira został wyrzucony za uderzenie Ishamela Baidoo, a kibice dopingowali od początku do końca, prezentując znacznie wyższą formę niż zespół Jana Urbana, który po dwóch kolejkach zamyka tabelę i nie ma w tym przypadku...

Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań i ekstraklasowego debiutu Łukasza Podolskiego.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3 (1:1)
1:0
Jesus Jimenez (8-karny), 1:1 Jakub Kamiński (38), 1:2 Mikael Ishak (49), 1:3 Michał Skóraś (69)
Górnik Sandomierski - Michalski(76. Krawczyk), Wiśniewski, Janicki, Janża (66. Baidoo) - Dadok, Manneh (46. Dziedzic), Bainović (46. Podolski), Cholewiak - Nowak, Jimenez (83. Wojtuszek). Trener: Jan Urban.
Lech Van Der Hart - Pereira, Salamon, Satka, Douglas - Skóraś (90. Czerwiński), Karlstrom, Amaral (80. Murawski), Tiba (85. Marchwiński), Kamiński (80. Sykora) - Ishak (85. Sobiech). Trener: Maciej Skorża.
Żółte kartki Janża, Bainović - Satka. Czerwona kartka: Pereira (89)