Zespół Eier zagra dla Karoliny Dzienniak chorej na nowotwór...

  Zespół Eier zagra dla Karoliny Dzienniak chorej na nowotwór mózgu

  Ewa Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Eier zagra dla Karoliny Dzienniak chorej na nowotwór mózgu
  1/4
  przejdź do galerii

  ©mat.prasowe

  Karolina Dzienniak to 31 - letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, która choruje na nowotwór złośliwy mózgu. Specjalnie dla niej jutro w "Komitywie" zagra zespół "Eier".
  Młoda, uśmiechnięta, energiczna, pełna życia, pozytywnie do niego nastawiona i zawsze czerpiąca z niego pełnymi garściami. Ba! Dalej stara się to robić, choć od wiosny 2011 roku choroba rzuca jej kolejne kłody pod nogi…To Karolina Dzienniak, pracująca na co dzień w Wydziale Gospodarki Komunalnej UM.

  - To cholerne paskudztwo nie dość ze zagnieździło się w mojej głowie to jeszcze w takim perfidnym miejscu ze nie da się go stamtąd wyrzucić. - tłumaczy Karolina na blogu, po czym dodaje - i tak rozpoczęła się moja walka.

  W codziennej walce wspiera Karolinę rodzina, przyjaciele a także muzycy z zespołu Eier, którzy jutro w klubie muzycznym "Komitywa" zagrają koncert charytatywny dla Karoliny.

  - Za wstęp na koncert trzeba zapłacić 15 złotych, ale jest to koncert charytatywny dla Karoliny więc szczytny cel - mówi Maciek z klubu muzycznego Komitywa w Dąbrowie Górniczej.

  - Liczba miejsc jest ograniczona, także pomieści się około 100 osób - dodaje.

  Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Karoliny.

  Zaczęło się zupełnie niewinnie… Przygotowania do ślubu, mnóstwo rzeczy do załatwienia, trochę stresu i ból głowy towarzyszący temu wszystkiemu. Stresy mijały, a ból niestety towarzyszył Karolinie nieustannie… Wizyta u lekarza, badania, rezonans i diagnoza brzmiąca jak wyrok - guz mózgu…

  Karolina Dzienniak konsekwentnie od dwóch lat walczy. A walka ta nie jest prosta.

  - Wszystko potoczyło się jak w kiepskim filmie... okazało się, że guz jest nieoperacyjny i to jest największa porażka tej historii, nie da się tego pasażera na gapę wyssać z mojej główki. Potem szpital, biopsja i oczekiwanie na wyniki.... Totalne załamanie, totalna depresja, totalna niemoc… - czytamy na blogu Karoliny, który można znaleźć pod adresem http://kalusia82.blogspot.com/

  Wszystkie dodatkowe badania oraz biopsja wykazała, że jest to guz glejowy - gwieździak rozlany II stopnia złośliwości. Niestety większość ośrodków w Polsce, gdzie był konsultowany przypadek Karoliny, stwierdziło że operacja usunięcia guza, ze względu na jego newralgiczne położenie, nie jest możliwa i wiązałaby się ona z trwałym kalectwem, a nawet śmiercią.

  Szansa dla Karoliny jest leczenie w klinice Houston w USA. Po analizie dokumentacji medycznej została ona zakwalifikowana do leczenia nieinwazyjną metodą genową, której koszt sięga kilkuset tysięcy złotych i wymaga pobytu oraz leczenia w USA.

  O wszystkim, co dzieje się obecnie, bądź planowane jest w najbliższym czasie i ma związek z pomocą Karolinie można przeczytać na specjalnie założonym blogu pod adresem http://dlakali.blog.pl/ Również tam za pośrednictwem adresu dlakali@onet.pl można podsyłać swoje pomysły i włączać się do planowanych akcji.

  Do pomocy można również włączać się w tradycyjny sposób przekazując środki na specjalnie założone w tym celu konto kieleckiej fundacji "Z Uśmiechem" Bank Zachodni WBK: 86 1090 2040 0000 0001 1113 9744, NR IBAN: PL 86 1090 2040 0000 0001 1113 9744, NR SWIFT: WBKPPLPP Koniecznie należy pamiętać, żeby w tytule przelewu wpisać "Karolina Dzienniak"
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo