Zespół Sari Ska Band nagrał w Żorach nowy teledysk PREMIERA...

  Zespół Sari Ska Band nagrał w Żorach nowy teledysk PREMIERA - w klipie wystąpiły prawdziwe postacie - ZDJĘCIA I WIDEO

  SKA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Sari Ska Band nagrał w Żorach nowy teledysk PREMIERA - w klipie wystąpiły prawdziwe postacie - ZDJĘCIA I WIDEO
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Materiały prasowe

  Zespół Sari Ska Band przygotował dla fanów nowy teledysk do piosenki „Kobity”. Klip był kręcony m.in. w ruinach bażanciarni w Roju, a zagrali w nim ksiądz, policjant i pielęgniarka, będący prawdziwymi postaciami z Żor i Rybnika. ZOBACZ PREMIEROWY KLIP!
  Co ciekawe, do nagrania wykorzystano niszczejące i nieco mroczne wnętrza budynków po byłej bażantarni w Roju. Do udziału w teledysku zaproszono prawdziwe postacie. - Oprócz siedmiu członków zespołu w nagraniu brało udział osiem osób,ksiądz, policjant, pielęgniarka, dziecko, emeryt itp. ważne jest to, że nikt tam nikogo nie udaje, to autentyczne postacie, zwerbowanie odpowiednich ludzi, znalezienie odpowiedniego dla wszystkich terminu itp. zajęło nam około dwóch miesięcy, ale udało się i klip można będzie niebawem zobaczyć, między innymi na naszym kanale YT czy zespołowym fanpage - zapowiadają muzycy.

  Sari, bo z Żor


  Zespół powstał w 2004r. Z inicjatywy Sylwestra ‘Sylwa’ Wrzesińskiego (wcześniej Skampararas), pochodzącego z Żor, stąd nazwa „Sari” (po łacinie Żory). Ich muzyka to mieszanka takich stylów jak ska, reggae, early reggae i swing. Coś dla siebie znajdą w ich muzyce zarówno zwolennicy skocznych, motorycznych kompozycji jak i bardziej nastrojowych brzmień. Zespół tworzą również Stanisław Student, Wojciech Barchański, Wojciech Łępicki, Adam Student, Mariusz Bogaczyk i Patryk Student.

  Zdobyli serca widzów


  Do sukcesów „Sari Ska Band” należą koncerty na wielu festiwalach, między innymi “Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zespół został laureatem 10 konkursu im.Ryszarda Sarbaka w 2016 roku. Nie zabrakło ich również na 13. Przystanku Woodstock. W 2014r. Zgarnęli 3xTAK, przechodząc tym samym do półfinału Must Be The Music i otrzymując nagrodę za najlepszy występ pierwszego odcinka.

  Sari Ska Band można było usłyszeć w piątek na Motorockowisku w Rybniku, na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy.


  PREMIERA: SARI SKA BAND - BO JEST ZA CO


  PRZECZYTAJ PEŁNY WYWIAD Z ZESPOŁEM:  W 2005 roku powstało demo pt „Nasze Ska” po czym w 2009 roku wyszła pierwsza płyta zespołu pt „100% Sari”. Druga pt. „Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego” została wydana w 2012. W 2015 wraz ze Scholą Św. Józefa w Rybniku nagrali płytę zawierającą kolędy i pastorałki. Zakończone właśnie prace nad nowym wideoklipem do utworu „ Bo jest za co” („Kobity”) są okazją do rozmowy z muzykami o najnowszej historii zespołu, aktualnościach i planach na najbliższą przyszłość.

  Adam „Gogi” Głogowski. Porozmawiajmy chwilę o Waszych osiągnięciach , te najbardziej znane szerszej publiczności to koncert na Scenie Folkowej Przystanku Woodstock w 2007 roku, czy dotarcie do półfinału 8 edycji „Must Be The Music” w 2014, ale wiemy że było więcej ważnych wydarzeń w życiu zespołu?
  To prawda , z tych najciekawszych to na przykład nasz udział w nagraniu składanki „Naturalna Moc Słowa” gdzie razem z „Metrowy-m” nagraliśmy tytułowy utwór albumu „Wolne Konopie”,w 2013 roku nagraliśmy singiel z Conrado Yanezem, zwycięzcą dziesiątej edycji programu „Must Be The Music” Były też festiwale , rok 2016 to Winter Reggae Festival w Gliwicach, "Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zostaliśmy laureatem 10 konkursu im. Ryszarda Sarbaka. W 2017 zagraliśmy na Regałowisku w Bielawie na głównej scenie, no i masę koncertów na mniejszych imprezach czy w klubach gdzie miarą naszego sukcesu była publiczność bawiąca się pod sceną.

  Sami też inicjowaliście różne wydarzenia muzyczne, pamiętam Sari Ska Fest ?
  Sari ska Fest organizowaliśmy wspólnie z UM Żory od 2006 do 2014, przez ten festiwal przewinęło się sporo ciekawych artystów, między innymi zmarły niedawno Robert Brylewski znany z „Brygady Kryzys” „Armii” czy „Izraela”.

  Zobacz galerię

  W obecnym składzie jest siedmiu muzyków, granie w Sari Ska Band nie jest Waszą pracą zawodową, część z Was udziela się też w innych projektach muzycznych, do tego rodziny i praca zawodowa, jak udaje się to pogodzić?
  Czasami nie jest łatwo, o ile część z nas prowadzi własne działalności i łatwiej jest gospodarować czasem o tyle inni pracują na etatach i muszą się dostosować do wymagań pracodawcy, w sytuacjach awaryjnych korzystamy z pomocy zaprzyjaźnionych
  muzyków sesyjnych, którzy w różnym okresie przewinęli się przez Sari Ska Band znają repertuar i chętnie pomagają w trudnych sytuacjach. Gościnnie grywają u nas między innymi Artur „Anioł” Cichy – gitara czy Karol Urbański – puzon, na co dzień związani z innymi zespołami.

  Wspomniałem we wstępie o wydanych przez Was pastorałkach, ten materiał miał swoje przyjemne dla zespołu konsekwencje?
  Nawet bardzo przyjemne, zostaliśmy zaproszeni z naszymi kolędami do nagrania programu świątecznego dla Programu 1 TV Katowice, spodobaliśmy się na tyle producentowi że zaproszono nas również do nagrania programu sylwestrowego w studio, gdzie spotkaliśmy się między innymi z zespołem Obershleisen, czy znanym kabareciarzem Czesławem Jakubcem. Zawsze milo się wspomina takie historie.

  Jeśli już rozmawiamy o wesołych sytuacjach, nie mogę nie zapytać o to co wielokrotnie obserwowałem na Waszych koncertach. Sylwester, wokalista showman, prócz tego że świetnie bawi się na scenie podczas koncertu, potrafi być też nieprzewidywalny, albo zejdzie sobie ze sceny żeby przeprowadzić wywiad z kimś z publiczności, albo sprawdzi w trakcie grania co tam Patryk ma w puzonie, zdarza mu się przyprowadzić sobie na scenę jakiś przypadkowy chórek na który na jednym z koncertów złożyło się kilkunastu gimnazjalistów ściągniętych spod sceny, czy Was to nie rozprasza? Nie dekoncentruje?
  Nie, zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić, Sylwa ma teki temperament, jak wspomniałeś , dobrze bawimy się na koncertach i to jest właśnie część tej zabawy do której angażujemy publiczność, my to lubimy oni chyba też, nie jest to reżyserowane,
  ale wszyscy mamy świadomość że coś takiego może się wydarzyć. Wesoło jest i przy innych okazjach, np. w trakcie wywiadów, zawsze wiąże się to z jakąś trema czy lekkim stresem, wtedy Sylwek potrafi zrobić coś co znakomicie rozładuje napięcie.

  Na przykład?
  Choćby we wspomnianym MBTM pewna młoda reporterka z TV Ipla przeprowadzała z nami wywiad, po standardowych pytaniach typu” Skąd jesteście” „Dlaczego taka nazwa - Sari Ska Band” itp. Sylwa postanowił zabrać jej mikrofon i zamienić się rolami, można to zresztą obejrzeć na naszym kanale You Tube.

  Wróćmy do Waszej twórczości, właśnie dobiegły końca prace nad wideoklipem. Zdjęcia odbyły się w ruinach starej Bażanciarni w Roju, w nagraniu wzięło udział 15 osób, nie licząc ekipy technicznej, to dość skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne?
  To prawda oprócz siedmiu członków zespołu w nagraniu brało udział osiem osób, ksiądz, policjant, pielęgniarka, dziecko, emeryt itp. ważne jest to że nikt tam nikogo nie udaje to autentyczne postacie, zwerbowanie odpowiednich ludzi, znalezienie odpowiedniego dla wszystkich terminu itp. zajęło nam około dwóch miesięcy, ale udało się i klip można będzie niebawem zobaczyć, między innymi na naszym kanale YT czy zespołowym fanpage.

  Na zakończenie zapytam gdzie w najbliższym czasie można posłuchać i zobaczyć Was na żywo?
  12 sierpnia na 3 edycji „Przystanku Żory ”. No i 17 sierpnia Darłówko X Reggaenwade Festiwal - gdzie zostaliśmy wybrani głosami publiczności jako jeden z dwóch zespołów z 10 zaproponowanych przez organizatorów. 2 września Festiwal „Sari” W Żorach, później przerwa w koncertach na pracę nad nowym materiałem.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i myszy

  Katarzyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A ja tam czekam w sprawie zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. Na co czekam?
  Czekam na większe zaangażowanie dzielnicowych w podkreslanie dobrej
  wspolpracy z mafia...rozwiń całość

  A ja tam czekam w sprawie zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. Na co czekam?
  Czekam na większe zaangażowanie dzielnicowych w podkreslanie dobrej
  wspolpracy z mafia watykanska. Czekam na wieksze podkreslanie przez
  politykow, ze mafia watykanska to nasz wspolny fundament ktory daje nam
  moralnosc.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim